Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Здравейте, интересува ме правилно ли е да се направи по този начин скарата за гипскартона на тавана под бетонна плоча на тераса? За изолация ще има каменна вата 5см, чета че трябва да се сложи и паропропускливо фолио - над или под вата, на няколко места се споменават различни мнения? Гредата която е с червено, е поставена точно там за по-здраво, защото отдолу ще има алуминиева врата, която ще се уплътни с пяна.
Прикачен файл:
ceiling.jpg
8180 - майстор
dark_blue написа:
чета че трябва да се сложи и паропропускливо фолио - над или под вата, на няколко места се споменават различни мнения?
Трябва да четеш другаде.
Фолиото НЕ Е "паропропускливо", а Е пароНЕпропускливо.
Слага се откъм топлата страна, вероятно отдолу, ако изобщо е необходимо, което се смята.
jekasus - майстор
dark_blue написа:
Гредата която е с червено, е поставена точно там за по-здраво, защото отдолу ще има алуминиева врата,
Ако вратата е плътно до тавана, ще размърда картона и ще се появят пукнатини.
1. Как да се изчисли дали е необходимо паронепропускливо фолио?
2. Вратата ще има фикс около 50см, и поне 1см пяна, но вероятността от вибрации към картона си остава, може би изобщо не трябва да се допира и с нещо друго да се попълни?
3. Така наредени профилите доколкото съм разбрал не мисля да ги хващам към UD профилите, да приемам че са ок?
Pooh - майстор
dark_blue написа:
1. Как да се изчисли дали е необходимо паронепропускливо фолио?
Според количеството остатъчна влага в помещението. Прави се от специалисти ... обикновено :wink:
2. Вратата ще има фикс около 50см, и поне 1см пяна, но вероятността от вибрации към картона си остава, може би изобщо не трябва да се допира и с нещо друго да се попълни?
Където конструкцията на вратата ще опира в тавана, би трябвало да има корава връзка - UA профил, или изградена кутия от ивици гипсокартон, пуснати от съществуващия таван до нивото на окаченият такъв. Но мисля, че и така няма да направи проблем
3. Така наредени профилите доколкото съм разбрал не мисля да ги хващам към UD профилите, да приемам че са ок?
Не са, но щом ти се мерят такива стойности - играй си - не е грешно, ако това е въпроса.
По принцип (за улеснение), профилите се монтират през равно разстояние. В конкретният случай, според ориентацията на листата гипсокартон - 50см. При повишени изисквания за здравина - 40см. От там - всеки е свободен да импровизира :wink:
Благодаря за отговора, стойностите на разстоянията между профилите са такива поради местоположението на крайните профили от двете страни и червения за вратата, спрямо тях е направено разпределението на равни части.
С този UA профил какво трябва да се направи?
Pooh - майстор
dark_blue написа:
Благодаря за отговора, стойностите на разстоянията между профилите са такива поради местоположението на крайните профили от двете страни и червения за вратата, спрямо тях е направено разпределението на равни части.
Усложнява се монтажа с толкова "тънко" мерене. Първия профил си го дръпнете на 10 или 13 - както е в случая, а останалите ги оразмерете осово през 50 см., като се почва от СТЕНАТА.
dark_blue написа:
С този UA профил какво трябва да се направи?
Монтира се с планки за двете стени, на нивото на останалата конструкция и служи като един вид скрит щурц за дограмата.

Тема "Съвет за гипскартон на таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: