Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
entusiast - специалист
Писах в една друга тема, ама понеже е стара, и гледам че никой не взима отношение, та ще пусна самостоятелна тема. Като се извинявам на админите рпедварително.

Не мога да взема решение как визуално ще стои по-добре растерния таван на банята, понеже тя има стъклен параван, който минава по цялата ширина на банята. Знам, че е препоръчително в далечния край (където първо "отиват" очите) да има цели платна - ето го на Вариант 1:
Изображение

При този вариант не ми харесва асиметрията в осветителните тела спрямо останалите неща в банята и начина, по която се разполагат платната в долната част на снимката, където е вратата.

Вариант 2:
Изображение

Тук над вратата се получава добре - след "нишата" при вратата се започва с цели платна, като при това точно 2 броя платна на основното помещение, а двете луничките се падат едната пред тоалетната, а другата пред мивката. Обаче в дъното на помещението, където тавана е по-видим от към вратата, се падат парчетата и там луничката, поне на чертеж ми стои много по-несиметрично.

Сега се замислям и за един вариант 3: - ако използвам само едни носещ профил над паравана (и едно парче от носещия при вратата) от него в двете посоки пусна 1200 мм. Т-профили и от големите 1200 мм. платна към душовата зона и към вратата. Ще имам повече брак на платна (не ме бърка), ама така ще мога в душ-доната луничката и вентилацията да ги разположа по средата на платното. А в чупката при вратата влиза един 600 мм Т-профил и парчета от големите платна.

Изображение

Само не знам при тези размери, колко лесно платната ще се поставят над Т-профилите и дали не трябва (и колко?) профилите да се пуснат по ниско за да може платната да се подредят, а?

Е, какво ще кажете - как би стояло по-добре?
1, 2 или евентуално 3?
shipochki - напреднал
Ако отстоянието между тавана и паравана е по малко от 15 см бих се спрял на вариант 2 ако е повече вариант 1 .
Пана на 120 в баня по- принцип не е препоръчително да се слагат особено с по две лунички .Ако ще вземаш на 120 по добре ги сложи в дъното на вариант 2 , така ще избегнеш малките парчета. Отстоянието между основния таван и растерния на практика може да се изпълни и абсолютно плътно но малко по-трудно , иначе на 7-8 см паната си влизат спокойно .
naB4o - специалист
Здравей колега, предполагам вече си готов с тавана. Искам да питам как точно го направи, понеже имам огледална ситуация. Стигнах също до вариант 2, но леко ме дразни асиметрията на лампата спрямо душа. Чудех се дали да не поставя несиметрично лампата над душа, за да е симетрична спрямо него.
Мерси

Прикачен файл

IMG_20170128_153640_1485610616856.jpg

Тема "Как най-добре да подредя плантана на растерния таван?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: