• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Nemski - специалист
здравейте колеги. иска ми се в коридора да си направя окачен таван и да вградя огледала с някаква форма. ако някой е правил подобно нещо или има някакви предложения бих бил много благодарен, ако може да ми помогне и с някоя друга схема на монтажа. благодаря ви предварително.
leonardo_vd - модератор
Ami to si ima ogledalni tavani. Kaji po-konkretno kakvo iska6 da napravi6?
Nemski - специалист
лео благодаря ти за навремения отговор и за забележката, трябваше да дам малко повече инфо. мисълта ми е да си направя сам окачения таван в коридора, но не от онези с квадратните плоскости, където прилича на шахматна дъска, не знам точно как му е името:). искам да е от гипскартон на едно или две нива и да сложа огледала на тавана с някаква форма било то някакъв ромб или някаква кривка. интересува ме как да закрепя самото огледало за картона. мислех си да го залепя със силикон за плоскостта и скед това да хвана листа с картона за тавана, но ако е с по-голяма площ няма как да захващам видиите за профилите през огледалото. та мисълта ми е има ли някакъв друг начин. моля да споделите мнение с неопитния:). благодаря предварително.
Osiris - специалист
позаинтересувай се за опънат таван има огледални дори в различни разцветки :?
velsi - Почетен майстор
Първо си правиш тавана, шпакловаш, а накрая със силикон залепяш парчетата огледало.
Osiris - специалист
velsi написа:
Първо си правиш тавана, шпакловаш, а накрая със силикон залепяш парчетата огледало.
с огледало не е ли опасно все пак стъклото при счупване пада като гилотина :?
Nemski - специалист
добре де момчета, дайте малко инфо за тези опънатите тавани. с огледало верно, че си е малко опасно ама ще стои много ефектно. в най-лошия случай мога да го направя на по-малки парчета с някаква геометрия и да използвам такива профили за тавана тип шахматна дъска(пак не знам как се нарича:)) вярвам, че ако е по-дебело огледалото няма да може да се счупи толкова лесно. другия вариант е да го направя с някакво фолиои да имитирам огледало. и аз не знам, какво да правя и затова се консултирам с вас, все пак вие имате по-голям опит от мен. чакам още предложения. поздрави
velsi - Почетен майстор
Гарантирам ти, че огледало ДОБРЕ ЗАЛЕПЕНО със силикон по цялата си площ няма да мръдне от тавана дори и да го натрошиш на парчета. Пък ти вече си решавай.
Osiris - специалист
при опънатия таван се прави рамка по обиколката на помещението и се закача самия таван по нея подобно кожата на барабан дават му изключителна влагоустойчивост и товароносимост
http://www.barrisol-bg.com има и галерия :?
Nemski - специалист
мерси за инфо-то, но никъде не видях цени. а освен това тази фирма е в софия, а на мен ми трябва да е в пловдив. не знам дали в bricolage или практикер няма да има нещо такова. а евентуално в тях дали ще мога да намеря такива профили за окачен таван (шахматна дъска) или си има специални фирми за такова нещо?
  • 1
  • 2

Тема "огледален окачен таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: