Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Иванвас - специалист
Здравейте,
моля за помощ и съвет какви размери да направя второто ниво (нишата) за скритото осветление.
Тавана е в коридор и е дълъг и не много широко. В горната половина на снимката са размерите на тавана, а в долната - сечение на нишата. Подскажете какви сантиметри да бъде нишата. Ако съм пропуснал някаква важна информация, питайте.
Благодаря предварително.
П.С. Ако съм сбъркал мястото на темата, моля за извинение и я преместете.
Изображениеphoto uploader
Последна промяна от Иванвас на пет яну 13, 2017 12:14 pm, променено общо 1 път.
nikolov333 - майстор
Като цяло е въпрос на вкус, но заради луничките мисля, че от тавана минимума трябва да е 7 см до максимум 10см. Зъба, който стърчи също в тези граници, но така, че да не се вижда вътрешния ръб и страницата, който са в чупката на скритото, защото ще е трудно за качествено шпакловане и боядисване в тази чупка и несъвършенствата ще се виждат. При такива тавани със скрито осветление е важно да се шпаклова и боядисва качествено защото всичко си личи като монтираш скритото и стават грозни картинки.. Съветвам те да си сложиш осветлението временно докато шпакловат и боядисват за да се видят дефектите предварително. :drinkers:

Прикачен файл

IMG_20161216_150946.jpg
IMG_20161216_150946.jpg (90.97 KиБ) Видяна 7195 пъти

Тема "Помогнете за размери на ниша за скрито осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: