Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
YordanYordanov - помощник
Изображение
Предстои ми да правя окачен таван от гипсокартон на двойна скара с размери 4,00м х 4,00м. Съществуващия такъв е гредоред.Изкъртих всичката мазилка и малките летвички които бяха заковани а носещите греди.Хубаво е че гредите са на често и има такива и в близост до стена в които да мога да поставя бързи окачвачи ,а съответно и носещ CD профил.Имам няколко питания.Ще бъда много благодарен на отзовалите се.
1.Листите не трябва да се захващат в окрайчващия UD.Правилно или не?
2.Подходящи ли са разстоянията които съм дал в схемата?
3.Трябва да режа CD профилите по малки с около 0,5см-1см а не плътно опиращи в стената( за носещите) и UD профила (за монтажните).Вярно или не.
4.Листите които са до стената , трябва ли да опират в нея или да има минимално разстояние от тях и стената?Ако да, какво да бъде разстоянието?
5.Кръстовидната връзка трябва ли да бъде прихващана към носещия CD профил с копчета?
6.Какво представляват винтовете (Кнауф винт с плоска глава. FN 5,1х35 mm) , които са подходящи за окачвачите на гредоред?
Благодаря предварително на отзовалите се.Господ здраве да ви дава! :)
Pooh - майстор
YordanYordanov написа:
1.Листите не трябва да се захващат в окрайчващия UD.Правилно или не?
2.Подходящи ли са разстоянията които съм дал в схемата?
3.Трябва да режа CD профилите по малки с около 0,5см-1см а не плътно опиращи в стената( за носещите) и UD профила (за монтажните).Вярно или не.
4.Листите които са до стената , трябва ли да опират в нея или да има минимално разстояние от тях и стената?Ако да, какво да бъде разстоянието?
5.Кръстовидната връзка трябва ли да бъде прихващана към носещия CD профил с копчета?
6.Какво представляват винтовете (Кнауф винт с плоска глава. FN 5,1х35 mm) , които са подходящи за окачвачите на гредоред?
1. За предпочитане е, да не се захващат.
2. Носещите и окачвачите са нагъсто. Предполагам, че окачвачите зависят от разстоянието между същ. греди, но носещи през 75 см. е излишно презастраховане. При 15 см. разстояние до стената - много трудно се работи по нивелирането на профила - 30 см. е по-добре.
3. Да
4. Не трябва да влизат с усилие, т.е. да "запъват" в стената. Иначе е хубаво да има минимална фуга, по целия периметър, но колкото по-голяма е фугата - толкова по-трудно се оформя после :wink:
За протокола - ако успеете да докарате равномерна фуга 2 мм. - най-добре.
5. Ако е за две нива - не е задължително. Даже личният ми съвет е - недейте. Така с помощта на пружините пластини, се обират неравности и малки грешки в нивелацията.
6. Винт за дърво с подходящ размер :wink:
YordanYordanov - помощник
Благодаря за отговора Пух! Живот и здраве след около седмица ще публикувам и снимки.
1.Ако започна с носещи на 30 см от стената за в средата ще имам 2 варианта. 1-Слагам 4 ЦД на разстояние 85см между тях.2-Слагам 3 ЦД на разстояние около 1.15м между тях.Кое да избера?
2.Колко окачвача и на какво разстояние един от друг да сложа?Добре ли е крайните да са на около 25см от стената?
YordanYordanov - помощник
Pooh написа:
YordanYordanov написа:
1.Листите не трябва да се захващат в окрайчващия UD.Правилно или не?
2.Подходящи ли са разстоянията които съм дал в схемата?
3.Трябва да режа CD профилите по малки с около 0,5см-1см а не плътно опиращи в стената( за носещите) и UD профила (за монтажните).Вярно или не.
4.Листите които са до стената , трябва ли да опират в нея или да има минимално разстояние от тях и стената?Ако да, какво да бъде разстоянието?
5.Кръстовидната връзка трябва ли да бъде прихващана към носещия CD профил с копчета?
6.Какво представляват винтовете (Кнауф винт с плоска глава. FN 5,1х35 mm) , които са подходящи за окачвачите на гредоред?
1. За предпочитане е, да не се захващат.
2. Носещите и окачвачите са нагъсто. Предполагам, че окачвачите зависят от разстоянието между същ. греди, но носещи през 75 см. е излишно презастраховане. При 15 см. разстояние до стената - много трудно се работи по нивелирането на профила - 30 см. е по-добре.
3. Да
4. Не трябва да влизат с усилие, т.е. да "запъват" в стената. Иначе е хубаво да има минимална фуга, по целия периметър, но колкото по-голяма е фугата - толкова по-трудно се оформя после :wink:
За протокола - ако успеете да докарате равномерна фуга 2 мм. - най-добре.
5. Ако е за две нива - не е задължително. Даже личният ми съвет е - недейте. Така с помощта на пружините пластини, се обират неравности и малки грешки в нивелацията.
6. Винт за дърво с подходящ размер :wink:
Така по-добре ли е?
Изображение
Pooh - майстор
Идеално е така, само да напомня, че монтажните се редят през 50 см., започвайки от стената, А ПОСЛЕ се добавят крайните - тези на 10 см. от стената. В смисъл мерките са - 10/40/50/50... :wink:
Успех с изпълнението.
YordanYordanov - помощник
Pooh написа:
Идеално е така, само да напомня, че монтажните се редят през 50 см., започвайки от стената, А ПОСЛЕ се добавят крайните - тези на 10 см. от стената. В смисъл мерките са - 10/40/50/50... :wink:
Успех с изпълнението.
Благодаря много!

Тема "Окачен таван-гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: