Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
nikolov333 - майстор
..И нещо което забравих да поясня във връзка с димерите, а е важно да се има в предвид, е че някой димери "насичат" светлината, за разлика от други модели. може да се види много добре в този клип, понеже е сниман с камера и ефекта е много ясно забележим. Реално "на живо" трептенето не се вижда така, както е в клипа, но според мен това дразни очите ни... Виж видеото на 4-ри минути и 20 секунди, където димират осветлението в кухнята..
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CWMUdtMK7kU[/youtube]
petko93 - напреднал
Поръчах от krushki.com, 4-комплекта RGB LED Лента, SMD5050... и мисля, че се получи, но има малък проблем. Четирите захранвания не могат да се скрият напълно в формата на тавана, а те бяха най-малки като размери от всички други варианти.
Двете захранвания от външната страна се виждат много лесно, а другите две от вътрешната страна са прибрани по-навътре, но въпреки това ако човек надзърне, лесно ще ги забележи. Освен, това всяка една лента се контролира със отделно дистанционно, а не с общо дистанционно.

Ето малко снимки:
http://imgur.com/a/2zypE
Lisko - майстор
Супер е! Скриването ще го измислиш някак си, няма страшно. Само не разбирам защо има лунички на стената?
Тани - модератор
petko93 написа:
.. и мисля, че се получи, но има малък проблем. Четирите захранвания не могат да се скрият напълно в формата на тавана, а те бяха най-малки като размери от всички други варианти.
Двете захранвания от външната страна се виждат много лесно, а другите две от вътрешната страна са прибрани по-навътре, но въпреки това ако човек надзърне, лесно ще ги забележи. Освен, това всяка една лента се контролира със отделно дистанционно, а не с общо дистанционно.

Ето малко снимки:
http://imgur.com/a/2zypE
Ако си беше прочел личното съобщение преди десетина дни, сега нямаше да задаваш глупави въпроси и да се чудиш как да решиш проблем, който сам си си създал. Предложих ти снимки на фигурата и инсталацията, като изрично ти казах че ще ти препоръчам начин за прекарване на кабелите и място за захранването, което освен че няма да се вижда, ще е само едно голямо и ще има по-добро охлаждане, отколкото твоите.

Защо въобще питате по форумите бе хора. Искате да ядосате тези които ви отговарят ли, като правите точно обратното на това което ви препоръчват, защото така или иначе сте го решили преди да попитате.
nikolov333 - майстор
+1...Човек се учи докато е жив. После, както казваше Шишо Бакшишо, се местиш срещу вас.. :-D :lol: :lol:
П.П.Аз бих сложил лентите насочени към тавана, а не както са настрани.. :idea:
petko93 - напреднал
Като за първи път резултата не е толкова зле, но следващия път ще мисля предварително за възможни проблеми и т.н.
Проблемът, беше че след като техникът направи ел. инсталацията, а след това с майстора направихме окачения таван и всичко останало и накрая се оказа, че не сме предвидили как ще монтираме лед осветлението. Освен това майстора е от старата школа както се вика и за първи път му се случи да монтира глезотия като лед лентите.
Така, че вече стана твърде сложно да местим и свържем нови кабели и за това се наложи да измислим как да скрием захранванията за което трябваше да поръчаме, колкото се може по-компактни размери, но същевременно търсехме и най-евтиния вариант за до 200 лв.
Здравейте,
пиша в тази тема, защото имам сходен проблем. След монтиране на лед лентата на окачения таван се оказа, че имам огромен проблем.
Тавана е венециански и всичко се вижда, диодите на лед лентата, трафовете, профила ....:Моля за помощ.

Прикачен файл

image1.jpeg
image1.jpeg (94.51 KиБ) Видяна 1505 пъти
yanko78 - специалист
Промени ъгъла на светене (мястото където залепваш лентата) до като ти хареса.
nikolov333 - майстор
Пробвай лентата да я залепиш на страничния борд или в краен случай с разсейвател от опал-плексиглас..

Тема "LED лента за окачен таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: