Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
petko93 - напреднал
Явно не е толкова просто колкото изглежда :?
Ще попитам в магазина дали може да се контролират два устройства с едно дистанционно.
nikolov333 - майстор
Не е просто, да..Пробите са му майката. :partyman:
Виж и тука какво имат..Аз купувам от тях понеже са коректни и нямам проблем с рекламациите и поемат транспортните разходи за подмяната, което си е важно когато трябва да ти сменят нещо дребно а доставката е повече от стойността на стоката.. :-D
Последна промяна от nikolov333 на нед фев 19, 2017 9:46 pm, променено общо 1 път.
petko93 - напреднал
rado_ev написа:
Захранванията които си посочил няколко линка назад са за едноцветна лента. Те намалят напрежението от 230волта на 12 волта и го изправят. Та изхода на това захранване излиза само плюс и минус. Този плюс и минус трябва да ги свържеш към РГБ контролер от където на изхода му излизат три минуса и един плюс. Съответно трите минуса са за трите цвята а плюса е общ. Този РГБ контролер се управлява с дистанционно с което сменяш цветовете. Ако остане само първото захранване РГБ лентата пак ще работи но само с този цвят който се е случил да го свържеш към плюса и минуса.
Тука се пообърках!
Щом не са за RGB, тогава какви трябва да избера, ако можеш да посочиш линк ще бъде добре?
nikolov333 - майстор
petko93 написа:
rado_ev написа:
Захранванията които си посочил няколко линка назад са за едноцветна лента. Те намалят напрежението от 230волта на 12 волта и го изправят. Та изхода на това захранване излиза само плюс и минус. Този плюс и минус трябва да ги свържеш към РГБ контролер от където на изхода му излизат три минуса и един плюс. Съответно трите минуса са за трите цвята а плюса е общ. Този РГБ контролер се управлява с дистанционно с което сменяш цветовете. Ако остане само първото захранване РГБ лентата пак ще работи но само с този цвят който се е случил да го свържеш към плюса и минуса.
Тука се пообърках!
Щом не са за RGB, тогава какви трябва да избера, ако можеш да посочиш линк ще бъде добре?
Същите са и за RGB..Просто с тях захранваш контролера а той захранва лентите.. Чети в червеното..
nikolov333 - майстор
Между другото като се замисля се сетих, че има един модел пасивни импулсни захранвания без вентилатор, които намерих във сайта на 2R, които са 12V/250W, но може и да носят товар до към 280W и ако имаш падове по кабелите и по лентите, с едно захранване може и да стане, но е важно да е на проветриво място, да не го завреш по тавана, някъде между ватите.. Мисля, че така ще e по-добре, защото ще имаш само едно захранване с един димер, контролер и усилвателите за RGB..
Както казах.. Пробване му е майката. :partyman:
petko93 - напреднал
Днес получих отговор от http://www.led-bg.com/ !
Цитирам:

"По повод на запитването ви, лента FLRGB60 е с максимална дължина 5,0 м. от гледна точка на напрежение, консумация и т.н. Това означава, че може да постигнете желаното количество с 4 дължини от по 5 м. като в паралел ги подвързвате 2х5м. към общо захранване.

Захранването, което мога да предложа е LPV-150-12 - 2 бр. х 58,00 лв./бр. без ДДС"


Това е захранването за което се споменава - http://www.led-bg.com/bg/product/lpv-150
Проблемът е, че не струва малко, а и ми трябва по-компактен размер за да мога да скрия захранването вътре в формата на окачения таван.
rado_ev - специалист
Освен това за цветната лента ще ти трябва контролер, на който също да му търсиш място в конструкцията на тавана.
Свързването става ето така http://www.ledbg.net/led-osvetlenie-pho ... -LEDBG.pdf в частта където става дума за RGB лента
Това тук http://www.prolightbg.com/pdf/Diagrams/ ... +RPC3F.pdf също ще ти свърши работа. Обърни внимание на втори вариант. Тъкмо като за твоите нужди два кръга по 10 метра на кръг
Последна промяна от rado_ev на пон фев 20, 2017 2:34 pm, променено общо 2 пъти.
nikolov333 - майстор
Тия 14.4W/m дето ги дават на лентата не са точно толкова, така че би трябвало с този модел, който ти препоръчах да стане. Мисли за вариант с едно захранване, което ако се ползват по-дебели кабели до контролера, може да е и на 3-4 метра от лентите, но да е на някое проветриво място в коридор или открита част от тавана, понеже под товар загрява до към 70 градуса, а само RGB-контролера да ти остане в конструкцията до лентите. С едно пасивно захранване, ще ти е много по-евтино и лесно да се направи системата, отколкото с две. Друг тип захранвания не са опция, защото цените им са прекалено високи, примерно HLG-320H-12A за 270W е 192лв.с ДДС http://www.led-bg.com/bg/product/hlg-320h, а и това скриване вътре в окачения таван не е добра идея.. В твоя случай, поради голямата консумация на лед лентите, по дългите кабели от захранването до контролера имат и един голям плюс, който е много важен за да стане с едно захранване. Идеята ми е да намалиш на минимум напрежението от захранването с потенциометъра който си е на него, защото така лентите ти ще светят по-слабо и захранването ще може да понесе мощността им, тъй като консумацията им ще намалее. Така и така съм сигурен, че ще ти дойдат прекалено силни като осветление и ще трябва да ги димираш иначе, което си е още един проблем. Дължината и сечението на кабелите от захранването до RGB контролера също ще намали още силата им на светене в зависимост от падовете на напрежението. Моите лед ленти в хола са почти 15м с мощност 18W/m и в момента ги захранвам с RS 150W намалено на 11V от потенциометъра и дърпат около 13.5А от него, а лентите светят достатъчно като осветеност и не греят въобще. Затова те съветвам да пробваш предложената схема с едно захранване с намалянето на напрежението към лентите.. :partyman:
petko93 - напреднал
Един човек ми препорва вариант с 4 комплекта - http://www.krushki.com/index.php?main_p ... cts_id=404

Излиза по-евтино, но нещо ме съмнява дали ще стане работата.
Понеже, ще има от всички неща по 4 броя, а лентите сигурно ще могат да се контролират с едно дистационно, но пък няма да светят еднакво и сигурно ще има хаос между четирите контролера и дистанционното.
Какво мислите, дали този вариант е добър или е напълно несъвместим за този проект?
nikolov333 - майстор
И аз мисля, че ще има неравномерност в управлението на лентите, но нищо не пречи да ги поръчаш и да ги свържеш само за проба без да ги лепиш и ако не става до две седмици имаш право да им ги върнеш. Мисля, че няма да има проблем, но ако искаш предварително се уточни с тях, как да ги пробваш, така че после да не им личи..

Тема "LED лента за окачен таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: