Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Гост - специалист
Първия лист- почваш с цял.
И- следващия ред го разминаваш- да не се срещат фугите. Не е голяма философия. Има тънкости- където имаш чупка- слагаш цяло "Г"- образно парче, а не две отделни, тъй като после там тръга пукнатина... Не знам дали стана ясно :?
sploty1 - напреднал
Става въпрос първия лист да го почна плътно от 2те стени ли,понеже не знам дали ще имам прав ъгъл.
jekasus - майстор
sploty1 написа:
понеже не знам дали ще имам прав ъгъл.
Като сложиш на пода до двете стени един лист гипскартон, ще разбереш, дали имаш прав ъгъл.
И не се започва с цял лист от стената, щото запълване на фабричния кант си изисква излишни действия по шпакловане... При широчина на хола в 340см и обща широчината на трите листа гипскартон 360см доста грешки в кривината на ъглите ще се покрият.
Гост написа:
Има тънкости- където имаш чупка- слагаш цяло "Г"- образно парче, а не две отделни, тъй като после там тръга пукнатина...
Да го кажем, че това действие е задължително, нищо че ще се хвърли някой друг квадратен сантиметър гипскартон.
sploty1 - напреднал
На едната стена има врата и няма да е точно.

Да започна или на отстояние от стената по дължина или да сцепя един лист през средата на 60 см.
Pooh - майстор
При така разположената скара, ето примерното разположение и реда на монтаж, на гипсокартона.

Прикачен файл

NS_sploty1_GKB.jpg
NS_sploty1_GKB.jpg (94.78 KиБ) Видяна 5105 пъти
sploty1 - напреднал
Благодаря много!!!
Носещите профили през колко да ги хващам в тавана,че да не пречи на поставянето на минералната вата?
Pooh - майстор
Трябва да е под метър и да не пречи на анкервинкелите/кръстатите връзки за другата скара. Иначе няма значение - ватата се монтира напречно на монтажната скара и успоредно на носещата. При така предложеното разпределение:
Pooh написа:
2-та крайни - на 35 см. от стената, а средните - през 90 см.
в средата се събира точно ролка и половина вата, а крайните се изкърпват с парчета. Примерно през 85 см. ми се струва добре.

Тема "Таван в хол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: