Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
sploty1 - напреднал
Ще слагам гипсокартон в хола и да ви питам правилно ли съм разпределил профилите?
Извинявам се за чертежа но тази програма намерих на бързо и да добиете представа.
3бр. носещи профили през 85см.
Първия монтажен профил го поставям на 10 см. следващия е на 40см за да стане общо 50,а последния идва на 30см. от стената.
Изображение

правилно ли е?
sploty1 - напреднал
Някой да каже става ли или не?
Pooh - майстор
Става.
Аз, все пак, бих добавил още един носещ профил:
2-та крайни - на 35 см. от стената, а средните - през 90 см.
Гост - специалист
Вярно, че в краищата има ud прифил в стената и може и така- на 85 см да са профилите от края ѝ, но съм съгласен с Pooh, че не е лошо да добавиш още един носещ профил.
sploty1 - напреднал
Добре за носещите ще ги направя 4бр.
Монтажните ако бъдат снаждани проблем ли ще е?
Понеже размера ще е 340см. и ако взема 4 метрови ще има доста хвърляне.
jekasus - майстор
Не проблем да ги снаждаш, просто снадката прехвърляш през ред профили към противоположни стени.
От другата страна пък е хубаво да има профил на нефабрични снадки на гипскартона и точно там ще заминат отрязаните парчета, че и няма да стигнат.
Чираче - майстор
sploty1 написа:
Ще слагам гипсокартон в хола и да ви питам правилно ли съм разпределил профилите?
Извинявам се за чертежа но тази програма намерих на бързо и да добиете представа.
3бр. носещи профили през 85см.
Първия монтажен профил го поставям на 10 см. следващия е на 40см за да стане общо 50,а последния идва на 30см. от стената.
Изображение

правилно ли е?
Аз нещо не разбирам, май. Или съм тъп? Целия таван ще е от гипскартон? Гипскартона е с размери 2000х1200 мм. Според мен разстоянията между центрите на профилити трябва да са "кратни" на тия размери.

Ако е цял таван, защо? Както и да се фугира, винаги има опасност да се напука някъде. За това аз предпочитам таван с плочи 600х600.
jekasus - майстор
Чираче написа:
Аз нещо не разбирам, май.
Предпочитам този вариант...
Чираче - майстор
jekasus написа:
Чираче написа:
Аз нещо не разбирам, май.
Предпочитам този вариант...
Не те разбрах какво искаш да кажеш. Ще поясниш ли?
jekasus - майстор
Чираче написа:
Не те разбрах какво искаш да кажеш. Ще поясниш ли?
По схемата има носещи профили, към които се закрепват монтажните профили.
А към монтажните профили се закрепва гипскартон, и те са през 50 см, което отговаря на монтаж на гипскартон/дължина 2000 или 2500/ перпендикулярно на профили.
Дори и аз сгреших по нагоре в поста си... За снадки на "висящи" фабрични кантове на гипскартона също хубаво да има профил.
Чираче написа:
Както и да се фугира, винаги има опасност да се напука някъде
В "желязната" ти къща също може без напукване.

Тема "Таван в хол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: