• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
EDI - майстор
Ми тъй де.А ребрата се нивелират без никакъв проблем.
n_a написа:
Alehandroto написа:
...различен ли се очаква да бъде резултата след като натоварването върху която и да е точка на пода е едно и също при завършен и незавършен под? :?
Не, не е едно и също

А всъщност какво ще е крайното покритие и от какъв вид са фрапиращите по дълбочина неравности?
Здравей,

Крайното покритие ще бъде ламиниран паркет 8мм с 5мм подложка под него. От какъв вид са неравностите - предполагам говориш за пода в оригиналното му състояние. Неравностите на панелите при правенето на блока са създали такива разлики в нивото на пода в отделните части на стаята, друг вид неравности като дупки и разни наслоявания на материал няма.. . Разполагам с повечето инструменти включително и с лазерен нивелир който си показва всичко, така открих различните нива в стаята които са от 2 до 7 см в най-ниските части. Продължавам с работата ! Скъп ще излезне пода като направя сметка, затова искам да съм сигурен в технологията !

Поздрави
chapara - майстор
Ми за по евтино на едно място гледах че го направиха с идеално сух, пресят и измит пясък и доста начесто дюбел пирони, като в най високата част започнаха от "0" Другото за едно такова помещение като компромис е да е идеално равен, а не толкова хоризонтален. Говорим че може да се допусне по цялата дължина или ширина до 1,5 - 2 см денивелация, няма как да я усетиш освен с 5 метров мастар :wink: А ако не се лъжа, не съм сигурен, но при над 5 см. дебелина се поставя междинна плоскост :?
bat_danio - специалист
+1
Правихме с ситна фракция 0-4мм това си е от мозаика до прах размер. И нагъсто дълги видии(отдолу беще масивни талпи( дебело не циклено 4 см дешуме, но не нивелирано и на вълни). За плоскости използвахме шперплат . От нула до нивел 8-9 санта пропадане обра матеряла. 2 години няма проблеми и скърцане. Помещението е офис.
  • 1
  • 2

Тема "Сух под по подобие на системата Knauf" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: