Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
conrad - напреднал
Привет колеги,

Имам стара тухлена къща с т.нар каратаван!

2 квадрата от мазилката на тавана се напука и падна ...и се показаха летвите на тавана! Разбирам че най-удачно е да съборя цялата стара мазилка и направя окачен таван,но в впредвид времето и липсата на средства искам да попитам :

- Мога ли директно да захвана 2 квадрата гипсокартон за летвите(гредите) и после да шпакловам до изравнянване с останата мазилка?
- Как да захвана картона за летвите
- Имате ли опит с подобна интервенция
- летвите са доста на гъсто( през 2 см) и са около 4см широки...предполагам че ще издържат картона....щом са издържали мазилката( вар, слама и кал )

Поздрави,
toshetozaz - специалист
Аз съм го правил това упражнение на такъв таван.Директно окачвачите в летвите на тавана за тях профилите и така вече три години не е мръднало.
НО без окачвачи , ЦД и УД профили не го прави (както питаш напрово листа ГК директно за летвите на тавана) опасно е !!!!!
jekasus - майстор
conrad написа:
Мога ли директно да захвана 2 квадрата гипсокартон
Можеш, но по-добре гипсофазер, все пак после дебело ще шпакловаш за изравняване.
Понеже каратаван - гледай да улучиш в основните греди.
На моя къща са през 60 см, преди 15 години сложих ОСБ на целия таван, още не се напукал :-D

Тема "Гипсокартон върху таван с дървени греди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: