Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
RossBoss - напреднал
muhala, относно дебелината може би си прав, написах го по спомен 6мм, просто вчера гледах какви CW профили предлагат и съм останал с такъв спомен. Относно двойното CW, нямам проблем 25мм височина по-малко, просто ако използвам двойни, цената също става двойна. И това ме кара да се интересувам дали наистина и с единично CW 100 всичко ще е здраво и безопасно
muhala - майстор
RossBoss написа:
muhala, относно дебелината може би си прав, написах го по спомен 6мм, просто вчера гледах какви CW профили предлагат и съм останал с такъв спомен. Относно двойното CW, нямам проблем 25мм височина по-малко, просто ако използвам двойни, цената също става двойна. И това ме кара да се интересувам дали наистина и с единично CW 100 всичко ще е здраво и безопасно
Щом го пише в кануфския документ, занчи е ОК. Според мен обаче сдвоеното CW ще държи много повече, на опън, огъване и усукване, а и доста по-лесно ще завиеш рапидките.

При мен стаята е 3,65 широка. Иска ми се двоен картон и вата. Според документа това се прави със сдвоен CW125. Това означава, че тавана пада със 150 мм., което е доста.
Pooh - майстор
RossBoss, правилно сте разчели схемите. Препоръчват се сдвоени профили, за по-голяма здравина и сигурност на конструкцията. 0,6 мм трябва да е дебелината на ламарината на профилите. На оригиналните профили KNAUF мисля, че им намалиха дебелината на 0,55 мм., но пак е по-добре от българските "мекици". ТОПЛИВО предлагат Rigips профили, произведени в Румъния - те според мен са едни от най-добрите в момента на пазара.Предполагам, че могат да се намерят и при останалите представители на фирмата. Ето така изглеждат:
ИзображениеИзображение
Иначе, оригинални профили на KNAUF могат да се закупят от официалните им представители и дистрибутори. Просто кажете, че Ви е важно, да има сертификат ползвания профил и да не е огъван от ламарина, по-тънка от 0,55мм. Все пак - тавана го правите за себе си - помислете за двойни профили ... 310 см. не е малък размер, освен това ТЕЗИ ПРОФИЛИ НЕ ПОДЛЕЖАТ НА УДЪЛЖАВАНЕ! В момента ми предстои подобна операция - таван на хол 500/360 см. Мисля просто да го разделя на половина с борд анкериран в тавана и конструкцията, автоматично ми пада на 130 см. дължина. Ще се постарая да направя снимки и да ги кача.
muhala написа:
@Пух, би ли споделил в какво помещение е системата d131, която си реализирал ?
Стая в апартамент или къща ? Интересува ме дали вибрира цялата конструкция и дали предава вибрациите от конструкцията.
Предимно коридори - все помещения под 3 метра широчина. Сега за първи път ще се мъча с по-широко помещение и аз. :wink: Лично аз нямам забележки, а и не са се оплаквали клиенти от вибрации и шум. Предполагам, че ако се гони високо ниво на звукоизолация е хубаво да се изпълнят следните стъпки:
1. Звукоизолационна лента, залепена на всички профили, които ще се монтират по стени и тавани.
2. Да се изпълни т.нар. "Фуга в сянка" - листовете гипсокартон, не опират никъде в стените, а свършват 1-2 см. преди тях (ползва се ивица от плоскост или мастар за ограничител). После тази фуга се запълва с акустичен уплътнител (acoustic sealant)
3. Задължително използване на вата с високо ниво на звукоизолация.
muhala написа:
При мен стаята е 3,65 широка. Иска ми се двоен картон и вата. Според документа това се прави със сдвоен CW125. Това означава, че тавана пада със 150 мм., което е доста.
Трудничко ще се оборудваш с профили UW125 и CW125 - никъде в България не се предлагат ... или поне аз не съм виждал, а имам самочуствието, че съм запознат с материалите предлагани по нашите земи и предназначени за Сухо строителство. :wink:
От друга страна, ако не ти е извънредно спешно - изчакай седмица-две да се убедя емпирично, че дължините могат да се раздробяват. [-o<
RossBoss - напреднал
Pooh, много благодаря за отговора! Да признавам, че се замислям за двойни профили, но ме притеснява, че ще имам прекалено много "фира". Всички профили, които намирам се продават по 3м и 4м, а това означава от всеки един профил да хвърля по 90см, защото скоро няма да ми трябват такива. Стаята е около 4.2м дълга това грубо казано са около 20-ина CW профила(10 реда сдвоени), или има няма 20метра профили за боклука. Дали не се продават профили с други дължини освен 3м и 4м, че аз не намирам? 8-[
Pooh - майстор
RossBoss написа:
Дали не се продават профили с други дължини освен 3м и 4м, че аз не намирам?
А, всякакви размери могат да се поръчат ... от завода. :wink:
Проблема е с минималното количество, по мои спомени май беше камион. :-D

Фирата е неизбежна в случая. Няма ремонт, в който да не се изхвърлят останали материали. Когато го приемете, като неизбежен разход - ще Ви стане по-лесно преглъщането.
Успех.
RossBoss - напреднал
Явно така се очертава, благодаря :) :partyman:

Тема "Knauf система D131, някой пробвал ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: