Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
RossBoss - напреднал
Здравейте приятели,
Изчетох много теми и коментари относно окачените тавани, но никъде ни видях нищо за система на Knauf D131 за свободно носещ таван. Някой знае ли как и какво точно представлява тази система, че от това, което намирам в интернет не разбирах какво представлява? Общо взето смятам да направя ремонт на тавана в жилището си, като искам да запазя стария дървен таван с цел допълнителна изолация, но се чудя как да закрепя новият окачен таван към дървеният или изобщо не трябва? Прикачам снимка на съществуващият таван във всички помещения за да прецените, всяко мнение ще ми бъде от полза, благодаря! :) https://www.dropbox.com/s/yq5tco4xtqs6t ... 8.jpg?dl=0
plamen6703 - майстор
RossBoss написа:
Здравейте приятели,
Изчетох много теми и коментари относно окачените тавани, но никъде ни видях нищо за система на Knauf D131 за свободно носещ таван. Някой знае ли как и какво точно представлява тази система, че от това, което намирам в интернет не разбирах какво представлява? Общо взето смятам да направя ремонт на тавана в жилището си, като искам да запазя стария дървен таван с цел допълнителна изолация, но се чудя как да закрепя новият окачен таван към дървеният или изобщо не трябва? Прикачам снимка на съществуващият таван във всички помещения за да прецените, всяко мнение ще ми бъде от полза, благодаря! :) https://www.dropbox.com/s/yq5tco4xtqs6t ... 8.jpg?dl=0
Аз не бих съсипал такъв таван, но аз съм луд по мебели и настилки от дърво и съм пристрастен :-D
RossBoss - напреднал
[/quote]

Аз не бих съсипал такъв таван, но аз съм луд по мебели и настилки от дърво и съм пристрастен :-D[/quote]

По принцип тавана е хубав и здрав, но просто с жена ми не го харесваме и искаме да се обновим, и сега умуваме какво ли не за тавани, подове и стени :)
preslav - майстор
RossBoss написа:
Аз не бих съсипал такъв таван, но аз съм луд по мебели и настилки от дърво и съм пристрастен :-D[/quote]

По принцип тавана е хубав и здрав, но просто с жена ми не го харесваме и искаме да се обновим, и сега умуваме какво ли не за тавани, подове и стени :)[/quote]
И смятате с едно изкуствено ако (само за да не кажа лайно) да покриете дървото - аз бих направил обратното.
RossBoss - напреднал
Въпрос на вкус, жената обича окачени тавани, фигури, скрито осветление и неща от този сорт. Все пак и всичко в интериора ще се сменя, просто няма да се връзва тавана с нищо, все пак въпроса е, как да се направи окаченият таван най-правилно в моя случай?
mitkogdzzz - напреднал
И аз се интересувам за такъв таван също. Няма много информацияв в интернет и реални отзиви за него обаче. Явно защото е новост и все още не е масов. Искам да го направя в спалнята в панелно жилище да намаля шумът от съседите над мен и съм се спрял на този вариант понеже е без окачвачи които да придават ударния шум и вибрациите към конструкцията на окачения таван. Има ли колега който да се е сблъскал с това начинание да сподели опит?
preslav - майстор
Няма нищо по-различно от това да си на бетон с някаква мазилка.
plamen6703 - майстор
RossBoss написа:
Въпрос на вкус, жената обича окачени тавани, фигури, скрито осветление и неща от този сорт. Все пак и всичко в интериора ще се сменя, просто няма да се връзва тавана с нищо, все пак въпроса е, как да се направи окаченият таван най-правилно в моя случай?
Такива окачени тавани, фигури... скрито осветление... вече имат и гашниците :)
Тавани като твоя са нещо, което не всеки има и не всеки може да си позволи да плати за такъв таван :-D
Не виждаш ли, че слагат пресован картон на пода вместо паркет от масив, това да не го слагат, защото е много хубаво и много се харесва... слага се от нямане на пари за нещо много добро и качествено като дървото..
В крайна сметка избора е твой и волята е твоя :)
jekasus - майстор
За теб е D112 или D113, дървения таван е закрепен към гредореда на къщата/сградата.
За тавани с много нива - първото ниво може и направо на ламперията, да не пада много нивото.
Но според мен е най-доброто - е да шибнеш два-три шамара на жената, че да не те навива, че тавана е грозен и остарял, като дизайн...
RossBoss - напреднал
Здрасти, само да кажа къщата е тухлена на два етажа и таван, не е гредоред. Та под дъските има плоча. Сега гледах клип, и ми се струва, че това са два cw профила 'гръб в гръб' мушнати в ud или как се наричаше окантващият. Интересно ми е колко здрава е тази конструкция при положение, че няма окачвачи и нищо друго държащо cw-тат, а пък дават и вата да се слага под картона...

Тема "Knauf система D131, някой пробвал ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: