Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Pooh - майстор
RossBoss - напреднал
Благодаря за инфото! От това, което видях в този документ ми се струва, че този вариант не е приложим при мен, пише CW профилите да не се удължават, а пък се продават с дължина 4м, а стаята ми е голяма и няма да стане без удължения. За това се чудя за един "обикновен" окачен таван с двойна скара като забия окачвачите направо през дъските в плочата зад тях, но с какви смятате ще бъде най-добре? С анкер пирон ли, с друго ли?
Pooh - майстор
С тази система, максималното премостване е 4 метра по начало ... е, поне с профилите, предлагащи се в България. Не е панацея и не е евтина (предвид количеството профили и вида им).
За конкретния случай - има доста неизвестни, за да дам коректен отговор.
По принцип, окачването в бетон, задължително става с анкерен пирон. Вече впросът е - ламперията директно за плочата ли е хваната или на скара от летви? Начинът за монтиране към съществуващия таван?
Ако са монтирани на скара - вариантът за захващане ПРЕЗ ламперията В бетона - става почти невъзможен ... или поне доволно скъп - анкери и шпилки примерно.
mitkogdzzz - напреднал
А има ли го вече или да го е правил въпросния таван някой колега да сподели отзиви. Има ли някакви допълнителни особености с който трябва да се съобразим. Ще издържи ли конструкцията гипсокартона, каменната вата и да речем метър на метър фигурка с вграден лед нанел за осветление по средата на стая с размери 3.50 на 3.50. Като споменах на майстора който ще ми прави ремонта за тази система беше скептично настроен - имал съмнение че ще провисне и ще го правим ако твърдо съм решил, но на моя отговорност :)
Pooh - майстор
mitkogdzzz написа:
А има ли го вече или да го е правил въпросния таван някой колега да сподели отзиви. Има ли някакви допълнителни особености с който трябва да се съобразим. Ще издържи ли конструкцията гипсокартона, каменната вата и да речем метър на метър фигурка с вграден лед нанел за осветление по средата на стая с размери 3.50 на 3.50. Като споменах на майстора който ще ми прави ремонта за тази система беше скептично настроен - имал съмнение че ще провисне и ще го правим ако твърдо съм решил, но на моя отговорност :)
Аз съм го правил. Максималното премостване, което съм изпълнявал е 3м. Отзивите са добри - седи си, не мърда, не пука и 5 години по-късно - все още няма забележки. :wink:
Важни особености - задължително СИГУРНО хващане в стените - цялата тежест е там. За разлика от останалите тавани - CW задължително се закрепва твърдо за UW профила, с нит, "копче" или щанц клещи.Лична препоръка - профили през 40см.
За всякакви допълнителни фигурки и други гевезлъци - не става ... Или не мога АЗ да го гарантирам, щом някой друг ще се учи тепърва. Разгледайте си хубаво техническата информация, преценете допълнителното натоварване и ако всичко е ОК - действайте. Но аз не бих окачил кютук метър на метър на конзолен таван. :wink:

П.П. Като си имате майстор, защо събирате хорски мнения по форумите? Просто ми е любопитна, психологията на пациента, лежащ на операционната маса, но събиращ информация за алтернативно лечение ... :?
mitkogdzzz - напреднал
Благодаря за полезната информация, събирам мнения защото този вид таван не го е правил майстора :) Да, CW ще бъдат на 40см и UW ще са здраво фиксирани за стената с по два дюбела един върху друг както е описано в системата. Целя максимална шумоизолация, обмислям да сваля нивото на тавана точно с 10см където да поставя каменна вата плътно без кухина (това добър вариант ли е или да оставя разстояние между ватата и плочата) също с размер 10см и плътност 75 кг/куб.м. и гипсокартона за тавана да е от серията с подобрена звукоизолация КНАУФ SILENTBOARD - GKFI 12,5 MM, който е и малко по-плътен респективно по-тежък. Интересува ме конструкцията на тавана ще издържи ли или да намаля плътността на каменната вата, а за фигурката няма да е нещо грандиозно, а просто квадрат метър на метър, където да вградя лед панел 60/60 който ще се ползва за основно осветление.
Spokoiniq - майстор
75 до 90 кг са оптимални за звукоизолация, наскоро изпълнявах с една италиянска полиестерна вата, също добър, но по-скъп вариант.Звукоизолация на таван работи при слизане 20+см от плочата, като въздушна междина е препоръчителна.Картон двоен,с различна плътност, с мембрана между двата слоя, по-плътния откъм помещението.Звукоизолиране само на таван води до разходи с незадоволителен ефект.Ти си решаваш...
Здравейте,
искам да се защите от съседите отгоре - разгледах много варианти - открих и български сайт с готови платна с подозрително малка дебелина...при мен проблема е че не мога да слизам повече от 6-8см от тавана.

https://www.decibel.bg/sound-insulation ... product=34

тъй като не намерих мнения - според вас какви материали са използвани и имат ли ефект.
Това най долното
http://www.zvukoizolacia.com/uploads/co ... 59fb9e.jpg

ми изглежда най-обикновен екобон...другото може би е микропореста гума с отворена структура. дали това е ефективно за шумни съседи ?

Благодаря
RossBoss - напреднал
Здрасти Pooh,
Искам да те попитам (защото каза, че си правил такъв тип таван), в документа, който беше изпратил в темата разгледах и видях, че може да се прави и с единични CW профили. Пък където и да чета пише от сдвоени, като гледам по спецификация за помещение 3.1м с покритие Гипскартон 12.5мм го дават да се използва единично CW 100. Интересува ме дали правилно съм го разчел или има грешка?

И да ви попитам колеги, къде намирате такива профили на Knauf с 6мм дебелина, аз намирам само български CW ама те са с 5мм, тоест пак в противоречие с документа от Pooh, където си пише, че се отнася за профили с ламарина 6мм.... Сега как да разбера тия единични БГ профили CW100 по 5мм дали ще са ми подходящи единични, моля някой запознат ако има време да подскаже
[-o<
muhala - майстор
RossBoss написа:
....
Според мен, четейки документацията с единичен CW 100мм профил покрива до 3.5м ширина на помещението при и картон 12,5 + вата.
Аз също се интересувам от системата, защото конете живеещи над мен могат да ме побъркат.

При теб ширината е 3.10м. Аз бих заложил на двойно CW 75мм. По този начин ще си спестиш 25 мм височина на помещението.

Писал си за 6мм профили ? Мисля, че става дума за 0.6мм.


@Пух, би ли споделил в какво помещение е системата d131, която си реализирал ?
Стая в апартамент или къща ? Интересува ме дали вибрира цялата конструкция и дали предава вибрациите от конструкцията.

Тема "Knauf система D131, някой пробвал ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: