Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
muhala - майстор
Здравейте,

Преди година направих на целия апартамент окачен таван с ГК 9.5мм и стъклена вата 50мм и единична скара. В хола профилите са през 50 см. Окачвачите са през 80 см. В хола има 30 окачвача. В другите стаи профилите са през 60см. Съответно посоката на картона в хола е напречно на профилите, а в другите стаи надлъжно.
Над мен живеят семейство, което е доста шумно. Доста години в апартамента ми не е живял никой и съседите отгоре са свикнали да тропат, да мъкнат мебели и столове и да набиват пети необезпокоявани.
Направих забележка няколко пъти, няколко пъти съпругата ми направи забележка, един два скандала рано сутрин и т.н. Ефекта е, че коня тропа само в разрешените часове. След 10 вечерта, рано сутрин и от 2 до 4 по обед се съобразява. През останалото време набива пети яко. Жена ми и детето му ходят нормално и не ги чувам.

Шума е много неприятен. Бих казал, че усещам и вибрации. Понякога ме стяга шапката много сериозно от това.
Вече си мисля, че картона засилва усещането от тропането.
Не съм слагал пореста гума по УД профилите. Окачвачите са директни. Дали плочата предава вибрацията по окачвачите и от там по картона и картона действа като една мембрана ?

Относно звукоизолацията съм много доволен. Не чувам нито телевизор, нито говор, нищо. Дори когато дебила отгоре си ряза стойките на радиаторите не чувах флекса. Разбира се, самото рязане на метала се чуваше, но работата на машината на празен ход не се чуваше изобщо.

Лошото е, че докато ремонтирах апартамента (преди да сложа картона) не съм чувал набиване на пети или не ми е правило впечатление, защото постоянно нещо вършех и радиото работеше нон стоп.

Какво може да се направи според вас, за да отстраня ударния шум от пети ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
...плочата предава вибрацията по окачвачите и от там по картона и картона действа като една мембрана ....
Ми това е. Как ще го бориш...
Whiskey - специалист
Чувал съм, че директните окачвачи се монтирали с някаква гумичка към тавана. Какво точно представляват?
jekasus - майстор
Whiskey написа:
Какво точно представляват?
http://www.supersound-bg.com/%D0%BE%D0% ... 0%BD%D0%B0
Whiskey - специалист
Бях останал с впечатление, че се слагат някакви гумички на стандартните окачвачи. При тия цени от сайта по-горе... никакъв шанс :-D
muhala - майстор
Чудя се дали ако пробвам в една стая да сваля направения таван и да направя "Свободно премостващ таван" кнауф d131.
Притеснявам се дали ще се чува пак след това. Ако резултата е същия ще е много жалко, за времето усилията и парите.
ulieliadi - специалист
Шумът не се предава само през тавана, а и по стените. Така че каквото и да правиш ефекта няма да е задоволителен. Нужна е изцялостно направена система за звукоизолация, която няма да ти хареше като цена.
geniya - специалист
Ако етажа над теб е последен и не е бил предвиден за апартамент, а за тавански стаи например, тогава има голяма вероятност плочата да е леко по-тънка например около 10см.Тогава се предават вибрациите за които говориш.Причините освен това могат да са и следните:
1.Да е голяма стаята в която чуваш шум и вибрации, например над 30-35м2
2.Да си премахнал преградна стена която е гасяла вибрациите.
3.Да им се е отлепила подовата замазка на комшиите отгоре.
4.Да нямаш достатъчно мебели в твоята стая и да седи "куха" стаята, тогава става така все едно си седнал в тъпан, отделно и ГК усилва това усещане.
5.Пий две ракии вечер и нищо няма да чуваш :drinkers: :drinkers: :drinkers:

Решението:Сменяш апартамента, или купуваш този на комшиите отгоре.
П.П. И моите компии отгоре са така и няма спасение.

Тема "Ударен шум и ГК на таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: