Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
yanko78 - специалист
Здравейте! Преди няколко месеца се нанесохме в апартамент ново строителство. Страдайки от големи топло загуби в предишния, реших на този да направя окачени тавани с вата навсякъде. Направих го на единична скара, поради съображения да не стане прекалено ниско. Всичко стана перфектно, като изключим, че в момента постоянно цъка и пука. Направо ме побърква. Сградата със сигурност сляга, защото вече се напука стена и отделно в коридорите по стълбищата също е напукано навсякъде. Другото което направих е, че вградих лед лайстни по целите дължини на таваните на около 15-на см от стените. Лайстните ги захванахс винтове през тях, а над картона с планки от цд профилите, с цел да придържат профилите към тавана. Сега си мисля, да не би те да цъкат като са натегнати с винта през профила? Цд профилите не съм ги захващал към уд на стената, оставих ги (плаващи), да не би това да е проблема?
nikolov333 - майстор
Вероятно е комбинация от двата фактора.. лед лайсните нагряват тавана и профилите и предизвикват разширения и свиване на картона, от там цд-то леко мърда в уд-та и чуваш това пукане. У нас така пука алуминиевата рамка на окачената фасада. Пробвал ли си, ако не включваш лед лентите пука ли така..?

Тема "Проблем с окачен таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: