• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Здравейте, имам следното питане: решил съм да правя таван в банята от ГК, но се сетих след като направих плочките, които не ми се ще да дупча за да хвана UD профилите.... въпросът ми е може ли УД профилът да залепя с моментно лепило за стените, а другите профили с директни окачвачи за тавана и с анкери? Благодаря предварително :)
шоп - майстор
@chefok

какво те притеснява в дупченето на плочките?
Има
шоп написа:
@chefok

какво те притеснява в дупченето на плочките?
Има
ами на 2 от стените са лепени плочка върху плочка, а на другата върху гипс картон.... за стената от гипскартон ясно.. по дълъг дюбел пирон да влезне в панела, но ме е страх от вибрациите от перфоратора нещо старите плочки отдолу да не се подкожусят
шоп - майстор
[quote="chefok"] но ме е страх от вибрациите от перфоратора/quote]

И мен ме е страх!
Затова керамика пробивам без удар и със свредло за стъкло или керамика :idea:
Така няма вибрации.
шоп написа:
chefok написа:
но ме е страх от вибрациите от перфоратора/quote]

И мен ме е страх!
Затова керамика пробивам без удар и със свредло за стъкло или керамика :idea:
Така няма вибрации.
но нали така или иначе, като стигна до бетон ще трябва да пусна удар... :/
шоп - майстор
Може с удар/може и без!
Виждали ли сте свредло за стъкло и керамика?

Има режещ видиран ръб и метална опашка.
Металната опашка е с някколко мм. по-малък диаметър от опашката.

Пробива се лесно и без удар, а дори с удар видираната част вече е преминала керамиката и е в бетона.
Успехи!
а все пак ще е безопасно ли УД да се залепи с монтажно лепило, тъй като по моята логика тежеста пада върху профилите хванати с директни окачвачи за тавани, нали така? :/ малко съм неук, но все пак така ми се струва
шоп - майстор
По Вашата логика УД може и да излишно.
Можете да монтирате профилите с директни окачвачи близко до стените... тогава изобщо, защо да монтираме стенните профили?!


П.П.
Може би следващата тема ще е: тавана от ГК пука по снадките със стените!
crez - майстор
:? плочка върху плочка, това е най-голямата измама. Измих ги с натриева основа да махна мазнините,след това с две разни мазила точно за тази цел залепих,след една година една по една започнаха да падат. Свалих ги всичките,с флекса надрах старите и пак мазилата и залепване. Паднаха пак, сега предстой пълно събаряне и наново правене на основа и лепене вече както си му е реда.
шоп написа:
По Вашата логика УД може и да излишно.
Можете да монтирате профилите с директни окачвачи близко до стените... тогава изобщо, защо да монтираме стенните профили?!


П.П.
Може би следващата тема ще е: тавана от ГК пука по снадките със стените!
.... аз ще хвана ГК за УД с видии след като е залепен за стената ясно че ще се напука по ръбовете ако няма никой отдолу :) въпросът ми е играе ли носеща функция УД профила или тежеста пада на тези профили хванати за тавана?
  • 1
  • 2

Тема "Таван от ГК в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: