• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
вт юни 19, 2018 1:25 pmtoshetozaz написа:
Не е добре да ковеш картона директно за стария таван,ако правилно съм разбрал въпроса.
Ням да е прав тавана и ще се напука веднага.
Използвай гредите за да хванеш окачвачите на тях и си направи конструкция от профили.
само фугите ли ще се напукат или целите плоскости
шоп - майстор
вт юни 19, 2018 3:13 pmKriskokiki написа:
само фугите ли ще се напукат или целите плоскости
[/quote]


Малко ли е да спука по фугите и по краищата?
infomar
-Опъваш един здрав конец по дължината на стаята от четирите ъгъла и гледаш къде има провисване или изпъкване.
-По краищата на стаята заковаваш здраво по една летва 2х4 от онези дето се ползват за под керемиди.
-По средата заковаваш на местата където ще се среща гипсокартона летви, но ги нивелираш по конеца. По средата на гипсокартона по още една летва, защото инак ще се огъне. Летвите да са през 70-80см. поне.
- Заковаваш гипсокартона с видии за гипсокартон през 15-20 см.
- замазваш фугите със специални ленти за гипсокартон два пъти и шкуриш
- правиш гипсова замазка с мрежа или по избор.
- боядисваш латекс или друго.

Използвал съм тази технология и съм доволен.
toshetozaz - специалист
вт юни 19, 2018 6:09 pminfomar написа:
-Опъваш един здрав конец по дължината на стаята от четирите ъгъла и гледаш къде има провисване или изпъкване.
-По краищата на стаята заковаваш здраво по една летва 2х4 от онези дето се ползват за под керемиди.
-По средата заковаваш на местата където ще се среща гипсокартона летви, но ги нивелираш по конеца. По средата на гипсокартона по още една летва, защото инак ще се огъне. Летвите да са през 70-80см. поне.
Тази технология ми се вижда по сложна за изпълнение от тази при която се използват CD и UD профили.Нито ще е по-евтино ни то ще е по здраво.
  • 1
  • 2

Тема "Гипсокартон върху гредички на каратаван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: