• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Здравейте въпросът ми е дали може гипсокартонените плоскости да се наредят и задържат с рапидни винтове директно върху летвичките на каратавана без използването на профили. Къщата е е едноетажна и мазилката започна да се рони а отгоре на летвите на каратавана има цимент и не може да се премахне. Ще бъда благодарен ако може да ми помегнете
EDI - майстор
Може, но защо картон.
пон юни 18, 2018 7:52 pmEDI написа:
Може, но защо картон.
Не е ли най лесно и бързо
EDI - майстор
Абе, на болница и офис прилича, поне на мен, де.Може ОСБ, може МДФ, може шперплат, ама ти си решаваш.
пон юни 18, 2018 8:21 pmEDI написа:
Абе, на болница и офис прилича, поне на мен, де.Може ОСБ, може МДФ, може шперплат, ама ти си решаваш.
А няма ли да натежат и ще ги издържат ли летвите
jekasus - майстор
Картона също е тежък.
Осб добре изглежда, когато е лакиран и на фона с бели стени.
Ако е скара от летви, мазана с със нещо, може и ПВЦ панели за по-леко.
пон юни 18, 2018 10:49 pmjekasus написа:
Картона също е тежък.
Осб добре изглежда, когато е лакиран и на фона с бели стени.
Ако е скара от летви, мазана с със нещо, може и ПВЦ панели за по-леко.
Спряхме се на огнеупорен гк заради печка с кюнци в стаята. А какви винтове да използваме при закачането и дали можем намажем плоскостите с нещо (лепило /циметоварова мазилка )за да не проовиснат с времето и за по добро сцепление. А относно винтовете ще ги слагаме начесто
zz_stefanov - майстор
Подравняването как го виждаш. Щото аз имам тавана на една баня да правя, но си мислих за окачени носещи профили.
Ако мога да се размина без тях, не бих се и замислил :)
EDI - майстор
На вилата имах подобен казус преди години и го реших с дървени профили 30Х40 мм и директни окачвачи.Сложих ОСБ после, закрепен с копчета :lol: .Не е мръднало през годините.
toshetozaz - специалист
Не е добре да ковеш картона директно за стария таван,ако правилно съм разбрал въпроса.
Ням да е прав тавана и ще се напука веднага.
Използвай гредите за да хванеш окачвачите на тях и си направи конструкция от профили.
  • 1
  • 2

Тема "Гипсокартон върху гредички на каратаван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: