• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
prascho - майстор
Като съм тръгнал да питам /мяза на монолог темата/ може би ще е удачно да се постави един вентилационен отвор в сачака на тавана на кухнята с елегантно вентилаторче /от тези, които се поставят в бяната/. То ще отвежда миризмата в под покривното пространство и тъй като всичките тавани са ми от сачак, вата, найлон и черно дюшеме има голама опасност да проникне миризма в съседните стаи. Евентуално поставянето на няколко отвора в покрива чрез използване на кермиди на Bramac

http://www.bramac.bg/Ventilirane-na-pokriva.1335.0.html

би отвеждало миризмата на вън и би се получавало освежаване на въздуха в под покривното пространство. Обаче през лятото ще прониква топъл въздух през тях, а през зимата студен /не е добро решение/.
Какво мислите за мойте терзания. Има ли въобще нужда от вентилационна система при положение, че ще сложа абсурбатор. Очаквам да се включат повечко хорица.
velsi - Почетен майстор
Че сложи си алуминиев ъгъл, какво ти пречи. Няма да навреди по никакъв начин, а ъгълът ще стане перфектен. За вентилацията идеята е добра, но не ми харесва този номер с подпокривното пространство. Или извеждаш през стената директно навън, или през тавана, ако ти е по-удобно, но пак там - директно навън.
prascho - майстор
благодаря :prayer:. Прекланям се пред единственият, който дръзна да ми проговори :mg:
prascho - майстор
но велси, няма ли да духа директен студен въздух в кухничката ми през зимата? То вярно, че сестра ми най-вероятно ще живее там, но такова мръсно нещо да й правя :-D . Когато е включен вентилатора ще изкарва отвътре навън определен дебитен поток въздух /в което няма лошо/. Обаче какво става огато вентилатора е изключен, навън е студено, ветровито или много горещо? Сигурно ще ми кажеш: "абе льольо, то дебитния поток е толкова малък, че няма да се отрази с повече от 1-2 градуса на помещението". Ама ме интересува дали е така. Видях, че има раздел вентилация и климатици и ако може някой запознат със същността на тематика да ми отговори. Благодаря предварително.
velsi - Почетен майстор
За тази работа има вентилатори с клапа, а има и само клапи. :cool:

Изображение

http://www.mikimak.com/?function=detail&id=1020
prascho - майстор
:prayer: :prayer: :prayer: :prayer: хиляди благодарности.
prascho - майстор
имам проблем с намиране на сачак с дебелина 1.8 см и ширина 6.5 см /възможно е 7 или 8 см/. Някой знае ли склад в София, в който може да се намери. Този в 6-ти септември няма. :muede:
prascho - майстор
Привет,

ще се придържам към обогатяване на моите темички. Този уйкенд бе посветен на изненадите. Като се започна с фурната на печката та се завърши с майстор в къщата. Все пак майстор по строителната част не бе стъпвал у нас от има няма 8-10 години. Трябваше да се измажат двата свода от направата рекунструкция миналата година между кухнята и трапезарията. Та днес след поредния събото-неделен маратон с приятели станах към 10 часа с мускулна треска на краката. Пих кафе, гледах детско и към 11.30 реших да видя как вървят нещата с майстора. Запознах се с него вчера като поработи 2-3 часа подготвителни дейности. Това, което видях моментално ме накара да ококоря очи и да изляза от спящото си неделно настроение. Още вчера мислех да го изгоня въпросния мърляч, който нагло ме експлоатира да му събирам варта ...Та точно се качвах и въпросния си стягаше багажа да си ходи. Нямам идея защо баща ми не го изгони по-рано сутринта като е дошъл пиян да работи. Та цял следобед му оправях бакиите. Следващата събота ще довърша щото на едно-две места се оказа твърде дебела мазилката та падаше и ще шпакловам.
Последна промяна от prascho на чет окт 01, 2009 9:35 pm, променено общо 1 път.
prascho - майстор
И да си кажа, че колебания и тем подобни дивотии не стоят на дневен ред. Много добре знам какво искам :) .
  • 1
  • 2

Тема "кухня? колебания и умуване над сериозни топлоизолационни...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: