Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
mgbagera - специалист
Здравейте, имам едно запитване относно нивото на плочките и поставянето на растерния таван.
До колкото знам щом първия ми ред е рязана плочка то тогава трябва да свърша на цяла.

Обаче тавана ми е висок 2,40см а плочките ми стигат до 2,22см. Плочките са широки 20см и не ми достигат 2см за да положа още един ред с цяла плочка.

Ако сваля тавана с 18см ми идва много ниско. Може ли да сложа още един ред плочки (половинки) от по 10см. и тавана да застъпи част от плочката ?
mgbagera - специалист
Дойде ред и на моя таван :)
Имам материалите но не съм много наясно кое как и къде се слага :mrgreen:
L образните профили съм ги монтирал.
Останаха ми 60-ки 7бр. и 120-ки 6 бр. Имам и една носеща.

Сега нямам никаква представа кое къде се слага и как трябва да е подреден тавана.
Носещата къде трябва да бъде?
Изображение
Pooh - майстор
Крайните парчета, се изкърпват на място.
Успех.

П.П. Всъщност съм дремал, докато съм драскал схемата ... Буташ я цялата конструкция с околко 3 см. надясно - да съвпадне чупката с централния профил. Разликата между двете крайни ивици, няма да е толкова грозна и набиваща се на очи, колкото малкото парченце до чупката. :wink:

Прикачен файл

Raster_34_2018.jpg
Raster_34_2018.jpg (50.84 KиБ) Видяна 5392 пъти
blondster - специалист
вт ное 12, 2019 10:44 pmblondster написа:
Здравейте , може ли малко помощ за конструкция на растерен таван за баня със следните размери :
Червения кръг е бойлер като диаметъра му е около 40см , но и 5см отстояние от стената е добре да се има в предвид .
Чудя се с един дълъг носещ профил на 230см и от него да разклонявам , но винаги се получават едни малки парчета пано .
Ако може някой да даде едно рамо как да оразмеря конструкцията .
Благодаря !

Прикачен файл

Untitled.jpg
Untitled.jpg (23.65 KиБ) Видяна 3447 пъти
KnauFer - специалист
ср окт 24, 2018 10:17 pmPooh написа:
Крайните парчета, се изкърпват на място.
Успех.

П.П. Всъщност съм дремал, докато съм драскал схемата ... Буташ я цялата конструкция с околко 3 см. надясно - да съвпадне чупката с централния профил. Разликата между двете крайни ивици, няма да е толкова грозна и набиваща се на очи, колкото малкото парченце до чупката. :wink:
Не се прави така растер,мечо :)
Pooh - майстор
нед фев 23, 2020 9:19 amKnauFer написа:
Не се прави така растер,мечо :)
Сигурен съм,че ще споделиш - как се прави според теб. А иначе - така се прави, според хората, които са измислили растерните тавани ... но те пък - какво ли разбират :lol:
И като се имаш за фактор - да беше помогнал на човека писал над теб ... или скучаеш и се чудиш - каква гениална мисъл да напишеш?
KnauFer - специалист
нед фев 23, 2020 10:28 pmPooh написа:
нед фев 23, 2020 9:19 amKnauFer написа:
Не се прави така растер,мечо :)
Сигурен съм,че ще споделиш - как се прави според теб. А иначе - така се прави, според хората, които са измислили растерните тавани ... но те пък - какво ли разбират :lol:
И като се имаш за фактор - да беше помогнал на човека писал над теб ... или скучаеш и се чудиш - каква гениална мисъл да напишеш?
По добре изглежда май,а? :roll:
Това е начина "централно пано"/за мен единствения начин за правене на растер/ може в случая да стане още малко по добре подредбата ... предполагам се сещате ..
Поздрави!

Прикачен файл

Raster_34_2018.jpg
Raster_34_2018.jpg (38.73 KиБ) Видяна 3094 пъти
Последна промяна от KnauFer на пон фев 24, 2020 5:18 pm, променено общо 2 пъти.
KnauFer - специалист
:) ?! за триене

Тема "Запитване за растерен таван и ниво на плочки в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: