Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
parbaliev - напреднал
Мисля,че вече нещата ми се изясниха и близките дни ще пристъпвам към изпълнение на задачата. Последното ми колебание е дали гипсокартона да го хващам към УД профила или да слагам СД профил до УД във всички краища до стената ,както е на клипчето,което бях публикувал по-горе.
Казват че ако се пести това дублиране на СД профила има голяма вероятност от напукване.Какъв е твоя опит така ли е наистина?Заслужава ли си да пестиш или "икономията е майка на мизерията"? :?
nikolov333 - майстор
..има едни декоративни ъгли за таван и ако се напука, преди следващото боядисване може да сложиш, щото пукнатината ще те дразни.. :lol:
muhala - майстор
ср яну 30, 2019 9:35 pmparbaliev написа:
Мисля,че вече нещата ми се изясниха и близките дни ще пристъпвам към изпълнение на задачата. Последното ми колебание е дали гипсокартона да го хващам към УД профила или да слагам СД профил до УД във всички краища до стената ,както е на клипчето,което бях публикувал по-горе.
Казват че ако се пести това дублиране на СД профила има голяма вероятност от напукване.Какъв е твоя опит така ли е наистина?Заслужава ли си да пестиш или "икономията е майка на мизерията"? :?
Аз не съм слагал ЦД до УД-то и не ми се е напукал тавана вече повече от 3 години. Стените бяха грундирани и шпакловани с мрежа и гипсово лепило преди това, а фугите с Фуген Фюлер. По спецификация трябва да се сложи ЦД ако не се лъжа на 100 мм от стената. Ако изобщо някога реша да направя компромис да сложа ГК бих сложил едно ЦД до стената за по-сигурно.
parbaliev - напреднал
Въпреки,чекато се загледах на клипчето слагат дублиране на СД профила само на двете стени,които са перпендикулярни на носещите профили :?
Не трябва ли да се сложи дублиране на СД и на четирите стени ,каква е логиката да се слага само на две от тях :?
nikolov333 - майстор
Предполагам, понеже на двете са близо cd-тата и приемат, че няма нужда, понеже се пада по една видия да хваща в тях, но според мен е и заради бюджета, щото отиват излишно много свръзки там... :-D
parbaliev - напреднал
А монтажните профили,които ги дават да се свързват към носещите с универсална връзка или кръстата може ли да се свързват по този начин
https://photos.app.goo.gl/EDkEGirZBXmx5oqv9
Или не е препоръчително?
Другия вариант е Сд към Сд посредством Уд
https://photos.app.goo.gl/N3raQBraU6P7d6Gu8
Ама по тозин начин винтовете няма ли да пречат за нивелирането?Също так и гипсокартона като се хване там няма ли да има издутина да не може хубаво да легне на профила?
chapara - майстор
Кръстовидна връзка едно ниво CD
Изображение
Изображение

:-D :-D :-D
jekasus - майстор
parbaliev написа:
Или не е препоръчително?
Не. И двата варианта економични, но са грешни.
Затова разделих системите... щото са различни.
При Кнауф ползваш универсални или кръстати и точка по въпроса, дълги приказки за разлика на линейни разширения при различни материали не ми се пишат.
При Ригипс, техния вариант се подсилва със "паразитки"
Версия JEKASUS економ- правено от боклуците, които намерих на обекта.
След монтиран първи лист гипскартон, почваме да подготвяме паразити от парчета CD/растояние между профили - 10мм/ и UD/ 200мм средно, може повече, може и по-малко/, не го правя предварително, щото е излишна загуба на време...
Прикачен файл:
DSC00686.JPG
DSC00686.JPG (72.11 KиБ) Видяна 5354 пъти
След, като е закачен листа, почваме монтаж на паразити, първо се навиват рапиди в CD/ понеже правя от изрезки, да се приема, че дължината на CD е между двата носещи профила и парченце UD също го има и от другата страна/. Това закрепване минимизира проблеми при монтаж на следващия лист гипскартон/влага, карпав картон и калпави профили/
Прикачен файл:
DSC00687.JPG
DSC00687.JPG (87.37 KиБ) Видяна 5354 пъти
Следва закрепване на UD към CD със копче.
Прикачен файл:
DSC00688 (1).JPG
DSC00688 (1).JPG (82.84 KиБ) Видяна 5354 пъти
Прикачен файл:
DSC00690.JPG
DSC00690.JPG (52.27 KиБ) Видяна 5354 пъти
parbaliev - напреднал
При Ригипс, техния вариант се подсилва със "паразитки"
Версия JEKASUS економ- правено от боклуците, които намерих на обекта.
След монтиран първи лист гипскартон, почваме да подготвяме паразити от парчета CD/растояние между профили - 10мм/ и UD/ 200мм средно, може повече, може и по-малко/, не го правя предварително, щото е излишна загуба на време...

След, като е закачен листа, почваме монтаж на паразити, първо се навиват рапиди в CD/ понеже правя от изрезки, да се приема, че дължината на CD е между двата носещи профила и парченце UD също го има и от другата страна/. Това закрепване минимизира проблеми при монтаж на следващия лист гипскартон/влага, карпав картон и калпави профили/


Следва закрепване на UD към CD със копче.

Паразитния профил (CD), които си показал влиза от двете си страни в UD профили, но реално стой свободно в тях не се закрепя с копчета правилно ли съм разбрал?
След, което закрепваме листа към паразитката и закрепваме UD на паратиката към носещия CD. Реално UD e хванато само с по едно копче от едната страна от другата страна където е хванат вече листа не се слага, то всъщност няма и как да се сложи като се замисля :?
falcoh - специалист
Здравейте, предстои ми да правя изолация на таван с вата и гипсокартон на еднофамилна къща. Тавана е бетонна плоча, изолацията ще е отдолу на плочата, отгоре е неизползваемо таванско помещение. Въпросът ми е ще има ли разлика и каква ще е освен в цената ако вместо пароизолационно фолио между ватата и гипсокартона сложа обикновен найлон.

Тема "Съвет за окачен таван на едно ниво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: