• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
huligana90 написа:
Значи да сложа 6 х 35 или 6 х 40 а преди това където сложа окачвача да изчиста варовата мазилка
Първо здравеите на всички във форума,и аз искам да знам същото досега не съм правил окачен таван но ще се пробвам първо в коридора , на едно ниво ще е разбира се но все още искам да понауча повече. :)
huligana90 - напреднал
Така е както съм го написъл и тавана даже ми е готов :) с анкери 6х35 съм и нямат мърдане
По никакви причини не си слагайте дюбел пирони от PVC, а само метални!!!
Пред очите ми е падал таван от 500м2 именно поради тази причина!Само ще кажа,че помещението беше ресторант в 1 хотел на Зл.Пясъци,който на другия ден трябваше да отваря врати!Представете си какво щеше да се случи ако тавана беше паднал на следващият ден?
fenko666 написа:
металните дюбели са 6/40
по скоро 6 по 35
subzero - специалист
искам да попитам и аз понеже до сега съм използвал този вид метални дюбели (анкерни) самоче с размер 6x60, но вече не ги доставят в магазина от които си ги взимах и има само от 6x35 или 6x40 мисля че се водиха и се чудя дали ще държат в бетонна плоча и дали няма да имам проблем и да ми се измъкне някои?

Прикачен файл

1874_124.jpg
1874_124.jpg (5.23 KиБ) Видяна 8886 пъти
simeonov_74 - специалист
subzero написа:
дали ще държат в бетонна плоча и дали няма да имам проблем и да ми се измъкне някои?


Категорично няма да се измъкнат, даже съм пробвал да измъкна такъв анкер с тръбен ключ и му се откъсна само главата, а останалата част си остана в панела :lol:
subzero - специалист
значи утре да си купувам от тях и да продължавам спокоино :-D днес обиколих можеби 5 магазина и в никоя нямаше от тези с които бачках аз 6x60 и направо се бях отчаял :sad: мерси мн симеонов ОТНОВО :-D
simeonov_74 - специалист
Не се притеснявай, аз само с такива съм работил и досега нямам проблеми.
bolen_siderov - напреднал
На таван никога ПВЦ дюбели - опасността не опира до това кое държи по-здраво... Разликата, дано никой да няма честта да я вижда се състои в противопожарната безопастност... :!:
filipon - помощник
Извинения че вдигам толкова стара тема но имам питане свързана с металните дюбели обсъждани тук. От около 30 дюбела днес само на около 2 успях да успях да забия стърчащата част напълно на останалите влиза до някъде но си остава видима част която продължава да стърчи. Доста силно ги блъскам с чука и пак не успява да влезне напълно. Напълно ли трябва да влезне този чеп ?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "директни окачвачи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: