• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Crafty - специалист
muki написа:
има ли хора които са обедени че е излишно и могат да се защитят с литература.
Аз - всяка литература, специализирана по въпроса!
Двете дупки отстрани са за винтове за дърво, при захващане за дървена конструкция.
muki - напреднал
за литературата грешката е моя,кнауф струва ми се навсякаде в бетон дават един анкер ама аз колкото и пъти да права таван все не се осмелявам да мина на един. все ми се струва че ако е в средата окачвача ще ме предаде
Crafty - специалист
До сега (14 години) не съм видял измъкнат анкерен пирон (метален дюбел). Когато се е налагало да се смени мястото или да се преправя конструкция по някаква причина - най-често си остават забодени в тавана, поради невъзможността да се извадят. Идеята на процепа в средата е и да може да се центрират по-добре окачвачите в права линия. Май това е почти всичко за което се сещам по въпроса :wink:
muki - напреднал
не аз нямам съмнения че ше се измъкне анкера,това е ъпсурд да стане по -скоро ще падне зградата.....имам впредвид че когато окачвача е закован само в средата след това при натоварването му самия той ще се огъне в равната част там където контактува с тавана фактически,ще се удължи и ще провисне cd то.Но няма да споря просто мои разсъждения които хора доста преди мен са решили.Мерси за отговорите и поясненията
ribnikolaevi - майстор
Те ти булка Спасовден! Това е преди да натежи и картона.

Прикачен файл

DSC00316_02.jpg
DSC00316_02.jpg (55.05 KиБ) Видяна 8358 пъти
Crafty - специалист
:?
Това е някаква странно изглеждаща конструкция, може ли подробности?
ribnikolaevi - майстор
Ако питаш за моята снимка, един от "майсторите" дето минаха през обекта беше произвел тва нещо. Сложи картона и се оказа че както таванът беше крив в едната посока, той го изкриви в перпендикулярната. Последва разваляне на тавана и викане на втори, трети ... n-ти "майстор".
Понеже знам какви коментари ще последват, ще спомена че никога не търся нискобюдетни решения и по принцип цената не е определящ фактор. Т.е., това е качеството на високоценовите "майстори". Ама това е друга тема. В този форум има и професионалисти и не искам да си помислят, че се заяждам с тях.
Crafty - специалист
Съжалявам за патилата ти. Явно нещата в момента са "да случиш на майстор" ... надявам се да се нормализира положението, но без начин за ... лицензиране ми идва на ума - няма шанс да се отсее веднага качеството от откровенното менте. А по въпроса - имаш ли и други снимки на въпросният таван - наистина ми е любопитно как работят въпросните псевдо-майстори?
ribnikolaevi - майстор
Прав си и това е много важна тема. За това ще си позволя да поспамя малко тук, за да обясня гледната си точка. Според мен трябва да има договор при всяка подобна СМР, особено както е в моя случай - не се стискам за пари, но държа на качеството. Ето един примерен договор има тук:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=9186
НО! Всеки договор трябва да включва клаузи за качеството на извършените СМР. И тези клаузи човек не може да си ги измисли, а трябва да ползва готови стандарти. Доколкото знам, българските са доста хлабави, но има и други, по-строги, които да се ползват. Затова имам предложение темата която цитирах да се отключи и да се добавят и стандартите, които могат да се ползват при подписване на договор за извършване на СМР.
Когато изказах това си мнение пред човек от форума, който има строителна фирма и твърди, че работи качествено (поне цените му са доста високи), той се разфуча и беше против. Това за мен е странно. именно хората, което произвеждат качествена продукция имат нужда от стандартите, защото те ги отсяват от плявата. В държавите в които не е имало планова икономика именно производителите създават стандарти, с които всъщност защитават своите по-високи цени. т.е. - продукцията им е по-скъпа, но отговаря на стандарта Х. Тогава всеки може да прецени коя продукция да си вземе - евтината, за която няма гаранция за качеството, или да плати повече, но да знае че ще получи нещо с определени характеристики.
piron45 - майстор
Прав си колега, едно време / по Живково време / бях ресторантски музикант 15г и тогава задължително ни караха да се явяваме на изпит за категоризация. Всеки получаваше заплащане според категорията която е защитил пред комисията. Защо това да не се прави и с майсторите. Който иска да го наричат майстор в дадена област да се яви на изпит и да докаже възможностите си. На база на доказаните възможности да се определя и цената на труда му. Мисля че така ще е коректно за всички освен за пишман майсторите.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "директни окачвачи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: