Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
kokala - помощник
Здравейте, поста поста май ще е дългъг, така че моля за търпение към лаишките ми въпроси.

В края на Април почвам ремонт на стая малко по-малка от 13кв.м.Под, стени и таван.
Скарата за тавана ще е на едно ниво, защото тавана е 2,60.Както и да го смятам за 5см. вата си идвата 10-12см. сваляне на тавана в случай, че не е зверски крив.Климатика, който трябва да е на мин. 10 см. от тавана, и неговата височина 32см. и ще стане прекалено ниско за конструкция на 2 нива.
Конструкцията ще е правя по спецификация на кнауф от този фаил. http://knauf.bg/web/files/systems/57/fi ... %20D11.pdf
На страница 16-та е система Д113.От началната страница се определя теглото на окачения таван, по който в последствие се определят разтоянията за профилите и окачвачите.Тук съм начертал на бързо какво ще преставлява скарата, надявам се да е разбираема. https://drive.google.com/open?id=1McCwh ... qFNEkzNdC1
Мисля да е с 4бр. носещи профили, и монтажни през 50см. окачвачите през 65см.
Не видях колко луфт се оставя от стената до първия лист ГК, и колко да е (и въобще дали да има) между отделните листа.?
Стените са циментоварова мазилка, която мисля да шпакловам и боядисам с латекс, но се чудя, кое да е първо - шпакловката или тавана?
Също така трябва ли да шпакловам целия таван, или мога само фугите да си шпалковам, грундирам и да боядисам?
tysonlkr - специалист
ср мар 20, 2019 6:24 pmkokala написа:
Не видях колко луфт се оставя от стената до първия лист ГК, и колко да е (и въобще дали да има) между отделните листа.?
Не се оставя луфт между отделните листя. Също и към стената не се оставя, но ако не е идеално права ще се получи луфт.
Стените са циментоварова мазилка, която мисля да шпакловам и боядисам с латекс, но се чудя, кое да е първо - шпакловката или тавана?
Оправи си стените първо до права стена по хубаво се реди картон
Също така трябва ли да шпакловам целия таван, или мога само фугите да си шпалковам, грундирам и да боядисам?
Препоръчва се да се шпаклова изцяло, но може само и фугите. Личи си но ако не се занимаваш със шпакловки то да шпакловаш целият таван пак ще си личи.

Тема "Моля за няколко наставления по окачен таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: