• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
stoycho88 - помощник
Здравейте , нов съм в този форум но, влизам и чета редовно въпреки това не са ми ясни някои неща.
Започнах ремонт на спалнята стигнах до тавана и ми се иска да го направя от гипсокартон и да се получи нещо като сърце,
подобно на това от снимката
Въпросите ми са:
Когато направя първото ниво после нацепеното UD как се захваща за горния картон.
Вероятно където може се хваша за CD-то но те ще са пред 50 см а ми останалото разтояние?
Няма ли да е прекалено хлабаво така
Другоя ми въпрос е,когато вече се пуснат полите надолу и се сложи CD от стената до полата то хваща ли се с директен окачвач?
ако да къде за горното CD ли?
Дано е станало ясно за какво точно питам и моля не ми се смейте много искам да си го направя сам този кеф цена няма
благодаря предварително.
[img][https://www.google.com/search?q=%D1%82% ... &vet=1/img]
Чираче - майстор
И за какво ти е тоя кич?
stoycho88 - помощник
нед авг 18, 2019 8:02 pmЧираче написа:
И за какво ти е тоя кич?
Не знам на мен ми се вижда готино.
npace - специалист
нед авг 18, 2019 7:44 pmstoycho88 написа:
сърце
Това като го погледнеш наобратно нали знаеш, че ще изглежда като :butthead: ? :lol: В смисъл буквално такава форма има. :-D
resistbody - майстор
Не я прави тая глупост, аз направих една "форма" и бързо ми омръзна, не ме дразни, но не и е там мястото... и не сваляй много тавана, аз и тая глупост направих...
stoycho88 - помощник
пон авг 19, 2019 12:24 amresistbody написа:
Не я прави тая глупост, аз направих една "форма" и бързо ми омръзна, не ме дразни, но не и е там мястото... и не сваляй много тавана, аз и тая глупост направих...
Е поне таваните са ми 3 метра има чалъм за сваляне
stoycho88 - помощник
Тези въпроси за които питах май ми станаха ясни, сега се появиха други въпроси на, които не намирам отговор.
До колкото разбрах при двойната скара нито носещите нито монтажните профили НЕ се захващат за UD-то на стената,а стоят свободно над и във него нали така?
Въпроса ми е, когато начертая формата и е хвана за монтажните профили така, че листовете да са малко по големи от самата форма след като се пуснат челата на долу прекараното CD от челото захваща ли се с винт за UD-то на стената или и те като горната конструкция се остават свободно?
Много моля някой да ми обесни това че не мога да го схвана.
stoycho88 - помощник
Колеги моля ви, някой да драсне 2 реда. Утре започвам с ремонта а по въпроса все още нямам отговор.
stoycho88 - помощник
Ееее голям форум, благодаря ви за помощта. =D>
tysonlkr - специалист
пон авг 19, 2019 8:44 pmstoycho88 написа:
Тези въпроси за които питах май ми станаха ясни, сега се появиха други въпроси на, които не намирам отговор.
До колкото разбрах при двойната скара нито носещите нито монтажните профили НЕ се захващат за UD-то на стената,а стоят свободно над и във него нали така?
Въпроса ми е, когато начертая формата и е хвана за монтажните профили така, че листовете да са малко по големи от самата форма след като се пуснат челата на долу прекараното CD от челото захваща ли се с винт за UD-то на стената или и те като горната конструкция се остават свободно?
Много моля някой да ми обесни това че не мога да го схвана.
Една скица или схема замества 100 думи. По принцип при изпълнение на фигури се захваща където може .
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос относно едно таванче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: