• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
muhala - майстор
вт юли 30, 2019 4:59 pmшоп написа:
...
Не търся топлоизолация нито щумо, защото над имота живея аз. Просто в момента височината е 2,8м и тавана е здрава, но супер крива мазилка от 1981 год.
У дома таваните бяха на 2.80м. След като ги смъкнах станаха точно на 2.75 или малко по-малко. Харесвам високи тавани и бих оставил тавана на 2.8 ако бях на твое място.
Кривата мазилка бих я изправил гисово лепило на гребен, мрежа и пак така още един път докато се получи равно, но не бих сложил картон или друга опъната шитня.
шоп - майстор
вт юли 30, 2019 5:08 pmnaster написа:
Изглежда добре като дифузьор за осветление... цената също беше неприятна...
Цената не никак шокираща, поне за 100м2 обект отстъпката е сериозна и цената е конкурентна с тежкия ГК, който трябва и да се боядиса.
шоп - майстор
вт юли 30, 2019 5:18 pmLutchezar написа:
Финалното опъване се постига с 60 градуса в помещението в продължение на 3 часа.
Аз съм студолюбив, и от такива техники бягам надалеч ;-)

Опъването става за 20 мин на помещение с помоща на пропан бутанов калорифер

Дали са 40 или 60 градуса през тези 20 минути мен не ме бърка. Аз си плащам и само приемам обекта.

После в помещението може да е и 0, може и 30 градуса:-)
шоп - майстор
вт юли 30, 2019 5:39 pmmuhala написа:

Кривата мазилка бих я изправил гисово лепило на гребен, мрежа и пак така още един път докато се получи равно, но не бих сложил картон или друга опъната шитня.
Съгласен съм, затова е форум. Всеки да си каже мнението и да се преценят + и -

Много клоня към този вариант.

Определено ГК + вата не намалява осезаемо шума и затова бих се радвал ако някой ползвател сподели опънятия таван как се представя в това отношение.

Иначе и мултипора от към УДАРЕН шум хич го няма. За топло и комфорт е супер...изпробвах го лично. 7.5 см
Lutchezar - майстор
вт юли 30, 2019 6:48 pmшоп написа:

Опъването става за 20 мин на помещение с помоща на пропан бутанов калорифер

Дали са 40 или 60 градуса през тези 20 минути мен не ме бърка. Аз си плащам и само приемам обекта.

После в помещението може да е и 0, може и 30 градуса:-)
Ако се насоча натам вече знам кого да питам :-)
npace - специалист
вт юли 30, 2019 2:39 pmm0nkata написа:
Здравейте,

Имаме проблем с шумни съседи - тичане, скачане, местене на мебели, предимно ударен шум.
Това е решението на проблема:

Изображение

:-D

Ако не можете да пеете е дори по-добре. :lol:
ivangog - напреднал
вт юли 30, 2019 6:52 pmшоп написа:
вт юли 30, 2019 5:39 pmmuhala написа:

Кривата мазилка бих я изправил гисово лепило на гребен, мрежа и пак така още един път докато се получи равно, но не бих сложил картон или друга опъната шитня.
Съгласен съм, затова е форум. Всеки да си каже мнението и да се преценят + и -

Много клоня към този вариант.

Определено ГК + вата не намалява осезаемо шума и затова бих се радвал ако някой ползвател сподели опънятия таван как се представя в това отношение.

Иначе и мултипора от към УДАРЕН шум хич го няма. За топло и комфорт е супер...изпробвах го лично. 7.5 см
Moже ли да ми препоръчаш срещу ударен шум изолация за таван и после стените ? :roll:
  • 1
  • 2

Тема "Шумоизолация на таван - ударен шум" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: