Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
itsme! - напреднал
Привет, имам няколко въпросчета. Искам таваните на две помещения да направя по този начин:
Прикачен файл:
potolochnyie-balki-v-interere-1-10.jpeg
Таваните са хоризонтални стоманобетонни плочи, идеята ми е да захвана дървени греди да речем 8см/16см, да сложа вата по възможност 10 см и гипсокартон между гредите.
Въпросите:
1. На какво разстояние да сложа дървените греди една от друга, колкото ширината на ватат ли?
2. Колко ще бъде общата височина на 10см вата + гипсокартон, за да преценя от тези 16см греда колко реално ще останат видими?
Ако някои може да предложи друг вариант за изпълнение и иска да го сподели няма проблеми :)
Благодаря предварително!
muhala - майстор
вт дек 10, 2019 4:40 pmhard_core написа:
Линк декоративни греди...ако не държиш да са от дърво.
+1 В един хотел в Пампорово бяха направени така. Стъпих на един стол, за да проверя с пипане дали наистина са истински.
От много лек и мек материал са направени. Направо бяха залепени за картона на тавана.
itsme! - напреднал
Предпочитам гредите да са от дърво.
muhala - майстор
вт дек 10, 2019 9:54 pmitsme! написа:
Предпочитам гредите да са от дърво.
Гредите си ги слагай на разстояние както решиш. Между тях аз бих направил конструкция от UD и CD профили.
10 см вата + 12,5мм картон дава 112,5мм височина.
naB4o - специалист
Такива греди биха ме кефили яко, ако бяха носещи и част от конструкцията. Подобни имах в квартира в щатите и седяха супер. Добавяйки ги за декорация към стоманобетон, ще ми пустеят и няма да са на място. За декорация бих сложил показаните по-горе, ако искам да си угаждам на табиета.

Тема "Окачен таван и декоративни греди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: