Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Здравейте. Ще започна отдалеч в опита си да обясня, защо си усложнявам живота :) От години в апартамента ми (стар монолит) в една от стаите ми мирише на дим, когато комшията си пали печката. Самата мазилка миришеше. Минах няколко ръце циментова и след това с гипсова шпакловка комина, отгоре грундирах с лепило C200. Всичко се запечата, почти се реши проблема. Обаче.. преди месец въпросният комин се запали и от тогава се размириса с нова сила. Опитах с познатата процедура - C200, но този път не помогна. От никъде не усещам да мирише комина, обаче в стаята не се стои от миризма. Комшията вече не пали печката, сигурен съм че в стаята няма "остатъчна" миризма, тъй като стоя седмица с отворен прозорец. Обаче продължава да мирише.. и то мирише вече на сажди, а не на дим.
Единственото, което ми хрумва вече е, че миризмата идва от мястото където комина влиза в плочата над мен (напукало се е от горещината). Но тавана ми е с гипсокартон с конструкция и вата. Как мога да открия само това място, без да компрометирам цялата конструкция? Прилагам снимка.

Прикачен файл

received_2994752497225051.jpeg
received_2994752497225051.jpeg (17.47 KиБ) Видяна 1411 пъти
Antonii - майстор
Режете с макетен нож участъка който искате да премахнете и готово.
Само като премахвате самия гипсокартон внимавайте да не деформирате носещите профили отгоре.
За целта трябва да се открият местата където е хванат с видии към конструкцията и самите видии да се отвият.

Тема "Как да разваля част от окачен таван с ГК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: