Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
milev5 - специалист
Здравейте !
Предстои ми ремонт на почти цялата къща, като основно за смяна са северният скат на покрива и таваните в къщата.Къщата е гредоред.Останалите три страни на покрива са сменени преди 10-ина години остана само Северната.
Искам да сложа каменна вата и OSB плоскости отгоре на гредореда за да мога да ползвам тавана за склад.Ремонтът на таваните ще е на всекидневната 24кв,спалнята 24кв, коридорът и дрешника за връхни дрехи.
Каменна вата ще полагам навсякъде.Имам минерална вата,която каго я събера ще покрия голямата спалня 24кв с дебелина поне 15см.Мисля нея да ползвам.
Таванът под гредите е със стар талашит и гипсокартон, но е напукан и крив.Стените са гипсокартон във всекидневната.
Искам да махна талашита да сложа каменна вата,мембрана(паропропусклива) и след това гипсокартон.
Не искам да свалям картона от стените.Той е с изолация.Само леки поправки, където е необходимо.
Искам да подсиля ъглите да не се пукат, възможно ли е освен лента да се сложи и мрежа ?
Имам и дрешник,който е преди всекидневната(за връхни дрехи) обаче е студен и мисля да го облека с фибран.На практика в него освен закачалки за дрехи друго няма да има.Той няма да има врата към всекидневната, а нейно място ще бъде оформен декоративен свод.
Искам да скрия тръбите на парното,като ги вградя в кутия от гипсокартон или в кабелни канали, поне в спалните и всекидневната.Дрешника не ме вълнува.Удачно ли е ?
В една от спалните не мога да ги вложа в стените понеже, стената е измазана и освен боя друго няма да и се прави.

Прилагам снимки.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
шоп - майстор
пон май 04, 2020 4:47 pmmilev5 написа:
да сложа каменна вата,мембрана(паропропусклива) и след това гипсокартон.
Много ще сбъркате с тази мембрана. Прочетете малко повече каква трябва да е мембраната :idea:

Тема "OSB + Гипсокартон на таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: