Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
denis_strandjaliev - специалист
Здравейте!
Тъй като се оказа че ще трябва да се преправя тавана поради проекта на жена ми, а и не само ще е ок да се сложи вата тъй като стария нямаше!
Питам ви за мнение каква вата да сложа? Каменна или минерална, дебелина и плътност? Благодаря ви?
Sandman - специалист
Гипсокартон или растерен е сегашния и бъдещия таван?
Отгоре какво е - плоча, гредоред, алабала...
Колко място имаш над платната?
Какво е помещението?

И е такива въпроси....
denis_strandjaliev - специалист
чет мар 25, 2021 6:27 pmSandman написа:
Гипсокартон или растерен е сегашния и бъдещия таван?
Отгоре какво е - плоча, гредоред, алабала...
Колко място имаш над платната?
Какво е помещението?

И е такива въпроси....
Гипсокартон е сегашния, такъв ще е и бъдещия. Отгоре е плоча като на долния етаж 50% от стаите са изложени към подпокривното пространство което е необитаемо а 50% е към обитаеми стай на горния етаж (спални) а те в случая са втори и последен етаж! Мястото което има е 10-12 см. Помещенията са всекидневна 70 кв. и 3 спални по 20 кв. грубо!
Sandman - специалист
2*5см каменна вата (аз така го направих) и сложих паробариера. Тя не е задължителна доколкото съм чел. Може и с евтин найлон да се направи.
Ватата, фибрангео 50кг. Твърда е и се реди добре.
Същата 30кг също е достатъчно твърда, но колкото повече - толкова повече :)
Можеш и направо 10ка да сложиш. Аз имах идея да размина листовете, ама като почнах да ги редя и се оказа мисия невъзможна....
Паробариера може би е задълже за дневната, ако е съчетана с кухня. Готвене, миене, влага, да не ходи към ватата. В спалните не е така.
mrsch66 - специалист
Парозабраната си е направо задължителна един човек за една нощ издиша 0,5 литра вода а познай къде ще се събира тази влага, естественно част се абсорбира от стените но повечето е в изоланта който не можеш да провертиш. :-D
Godrival - напреднал
Добре, а когато се сложи тази паробариера (фолио/найлон) влагата къде отива ?
Няма ли да се задържи върху тавана,щом не може да премине?
chapara - майстор
Ако проветряваш - няма :-D

Тема "Окачен таван - каква вата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: