Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
galinskii - помощник
Прикачен файл:
Untitled.jpg
Здравейте нуждая се от съвет за конструкцията. Прилагам схема на това, което исготвих. Стаята е с размери 4,80 на 3,15. Носещите CD са на 975 мм от стената и на 1200 помежду си. Монтажните са на 500 мм, като имам от девте страни до стените по една монтажна на 100 мм. Директните окачвачи са на 700 мм един от друг, като в дрвата края имам окачвачи на 200 мм от стената. На местата където окачвачите са близко да монтажните разстоянието е 10 см. Отворен съм за предложения и критики . Заложил съм изцяло на материали на Кнауф.
ulieliadi - специалист
Прекалено голямо презапасяване. Тези окачвачи на 20см са безмислени.
Аз бих добавил още един носещ на по 40 см от стената, и бих намалил броя на окачвачите. На до 90см е ок, при положение че ще използваш Кнауфски профили. Разбира се, ако има тежка вата отгоре ги сгъстяваш.
Ползвай анкер винкел, а не кръстовидна връзка!

Пълни глупости съм ти писал :lol: То се легне пък се спи :roll:
Сега по темата:
Осовото разстояние между носещите профили трябва да бъде точно 1200мм, за да стъпва фабричния кант на центъра на профила.Идеята е да не се кове картона в уд профила, затова окачвачите на 20см остават.
Какви връзки ще използваш - Рихтер или обикновени?
muhala - майстор
Никога не бих направил d113. По-добре скара на две нива или ако се гони височина, тогава ако ще е на едно ниво, то директно CDтата през 500мм монтираш картона. Тази простотия д113 с тези кръстачки е изключително тъпа.
galinskii - помощник
вт сеп 14, 2021 11:26 pmmuhala написа:
Никога не бих направил d113. По-добре скара на две нива или ако се гони височина, тогава ако ще е на едно ниво, то директно CDтата през 500мм монтираш картона. Тази простотия д113 с тези кръстачки е изключително тъпа.
А при такова изпълнение какво разтояние спазваш на директните окачвачи?
muhala - майстор
нед сеп 19, 2021 4:00 pmgalinskii написа:
вт сеп 14, 2021 11:26 pmmuhala написа:
Никога не бих направил d113. По-добре скара на две нива или ако се гони височина, тогава ако ще е на едно ниво, то директно CDтата през 500мм монтираш картона. Тази простотия д113 с тези кръстачки е изключително тъпа.
А при такова изпълнение какво разтояние спазваш на директните окачвачи?
Исках да кажа, d112. d111 e с дървена конструкция. 700мм между окачвачите (за щастие ребрта на тавана бяха през толкова) и 800мм между носещите профили. На стр. 10 тук е описано какви трябва да са разстоянията според товата. Аз правих облицовка с 2х12.5мм картон + вата и за това отидох на натоварване до 0,5kN/m2
StoyanDimitrovST - напреднал
пон сеп 20, 2021 12:00 ammuhala написа:
нед сеп 19, 2021 4:00 pmgalinskii написа:
вт сеп 14, 2021 11:26 pmmuhala написа:
Никога не бих направил d113. По-добре скара на две нива или ако се гони височина, тогава ако ще е на едно ниво, то директно CDтата през 500мм монтираш картона. Тази простотия д113 с тези кръстачки е изключително тъпа.
А при такова изпълнение какво разтояние спазваш на директните окачвачи?
Исках да кажа, d112. d111 e с дървена конструкция. 700мм между окачвачите (за щастие ребрта на тавана бяха през толкова) и 800мм между носещите профили. На стр. 10 тук е описано какви трябва да са разстоянията според товата. Аз правих облицовка с 2х12.5мм картон + вата и за това отидох на натоварване до 0,5kN/m2
Здравей. А спазваш ли някакво макс. Разстояние на първия окачвач от стената или си ги редиш симетрично зависимост от стената и избрания размер ?

Тема "съвет за конструкция на едно ниво d113" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: