Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
galinskii - помощник
Здравейте, скоро гледах представяне на една система за окачени тавани на Kraab gipps. На кратко спазват двойната скара за монтаж на картон, който е двоен, но с разликата, че на стените вместо UD монтират техни профили и правят фрез на гипсокартона. Основната идея е да се избегне срещата на тавана със стената, а между тях оставят технологична фуга около 2 мм. Някой запознат ли е в България имаме ли подобна система или как може да се постигне подобен ефект с наличните материали?
Pooh - майстор
вт окт 05, 2021 5:04 pmgalinskii написа:
Здравейте, скоро гледах представяне на една система за окачени тавани на Kraab gipps. На кратко спазват двойната скара за монтаж на картон, който е двоен, но с разликата, че на стените вместо UD монтират техни профили и правят фрез на гипсокартона. Основната идея е да се избегне срещата на тавана със стената, а между тях оставят технологична фуга около 2 мм. Някой запознат ли е в България имаме ли подобна система или как може да се постигне подобен ефект с наличните материали?
https://www.facebook.com/drywall.milling
"Фрезовани детайли от гипсокартон"
Ако могат - ще свършат работа. :?
nikolov333 - майстор
Според мен ще е най-лесно с подходящ П-ал.профил например 15*15*1.5мм монтиран горе, върху стенния лист ГК, а таванния лист да се нивелира в равнината на другия му борд, но изпълението му ще е голяма игра.. :irre2:
Прикачен файл:
prof.jpg
prof.jpg (22.18 KиБ) Видяна 3618 пъти

Иначе руснаците го правят със специален Т профил, но според мен ще "надига" картона в ъгъла така и ще трябва повече матерял за заглаждане, ако гониш абсоютно равен таван..




Въх..Той въпроса от миналата година.. :-D :lol: :lol:
lokes - напреднал
чет яну 27, 2022 10:35 amnikolov333 написа:
Според мен ще е най-лесно с подходящ П-ал.профил например 15*15*1.5мм монтиран горе, върху стенния лист ГК, а таванния лист да се нивелира в равнината на другия му борд, но изпълението му ще е голяма игра.. :irre2:

prof.jpg


Иначе руснаците го правят със специален Т профил, но според мен ще "надига" картона в ъгъла така и ще трябва повече матерял за заглаждане, ако гониш абсоютно равен таван..




Въх..Той въпроса от миналата година.. :-D :lol: :lol:
Тъпото е че се подиграваме на руснаците за щяло и не щяло , но тая система Kraab Gips си е разработена и си я дистрибутират и прилагат в най-високия сегмент , а тука няма наистина няма нищо подобно .
nikolov333 - майстор
Специално в строителството и ремонтите са номер 1 според мен. :cool:
kr1100 - майстор
вт апр 11, 2023 6:35 pmEra_G написа:
Здравейте, тук се предлага такъв профил от Арт Грес на Симеоновско шосе.
Хайде скрий се с неумелата си реклама.

Тема "kraab gipps система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: