Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
petkov - напреднал
Питах експерт във фирма PASSIVE HOUSE, която продава такива мембрани и неговото мнение беше, че не ми трябва. Каза, че се слага ако е на външна стена без външна изолация или ако е последен етаж и покрива няма изолация. Можел да ми продаде някоя мембрана, но нямало смисъл. Той е на мнението, на което е фирмата, която прави тавана, че не ми трябва пароизолация. От кнауф също казаха, че не е задължителна.
chapara - майстор
Ти сега за к'во се бориш?
Да получиш отговор, какъвто ти искаш?
Или пък да спестиш едни жълти с'тинки, или двета? А ако някой ден по някакви причини се вдигне въздушна влага, примерно сушене на дрехи зимата, къде ще иде влагата?
И Мечо Пух го е казал, колкото повече, ..... .......
kozl - майстор
От къде иде задължението :?
Аз не знам и за топлоизолацията да е задължителна м-у отопляеми етажи, а по проект те са такива.
Сега се ползва и шумоизолация и за нея не знам да е задължителна.
Толкова за задължителното.
За другото отговора е скрит във въпроса - ква е ползата от тая файда, като нема келепир :-D
Hursa - майстор
вт ное 28, 2023 9:11 ampetkov написа:
Ще има окачен тава по естетически причини. Казаха ми, че е престъпление да не се сложи вата за топло и шумо изолация, но стана голяма полемика с парозащитата.
Правите окачения таван по естетически причини. Слагате вата - без да сте сигурни дали ще има нужда от нея, само за да не извършите престъпление :) А се чудите толкова за паропреграда, която е доста по-евтина дори от ватата. (Има ли топлоизолация блока. Може би само аз не съм разбрал :)) Не съм спец, но бих предпочел, за себе си - да сложа такава преграда и да съжалявам, че съм я сложил, пред това да не сложа и да съжалявам евентуално, че не съм сложил.
(Фирма PASSIVE HOUSE е специализирана за пасивни домове. Дали вашият апартамент ще се доближи до критериите на които отговарят такива сгради.)
Последна промяна от Hursa на съб дек 09, 2023 2:03 pm, променено общо 1 път.
petkov - напреднал
съб дек 09, 2023 12:09 pmchapara написа:
Ти сега за к'во се бориш?
Да получиш отговор, какъвто ти искаш?
Или пък да спестиш едни жълти с'тинки, или двета? А ако някой ден по някакви причини се вдигне въздушна влага, примерно сушене на дрехи зимата, къде ще иде влагата?
И Мечо Пух го е казал, колкото повече, ..... .......
Когато питаш трима експети и единия ти каже на обратно се появява проблема с питането както съм обяснил още в самото начало. Като идеш на 2ма доктори и едини ти каже, че си здрав, а другия, че си болен кой е прав?

В България се пита на няколко места защото държавата ни е на дъното на света...
kozl - майстор
съб дек 09, 2023 1:59 pmpetkov написа:
съб дек 09, 2023 12:09 pmchapara написа:
Ти сега за к'во се бориш?
Да получиш отговор, какъвто ти искаш?
Или пък да спестиш едни жълти с'тинки, или двета? А ако някой ден по някакви причини се вдигне въздушна влага, примерно сушене на дрехи зимата, къде ще иде влагата?
И Мечо Пух го е казал, колкото повече, ..... .......
Когато питаш трима експети и единия ти каже на обратно се появява проблема с питането както съм обяснил още в самото начало. Като идеш на 2ма доктори и едини ти каже, че си здрав, а другия, че си болен кой е прав?

В България се пита на няколко места защото държавата ни е на дъното на света...
Извод:
С питане пароизолация не се слага :-D
zz_stefanov - майстор
съб дек 09, 2023 1:59 pmpetkov написа:
съб дек 09, 2023 12:09 pmchapara написа:
Ти сега за к'во се бориш?
Да получиш отговор, какъвто ти искаш?
Или пък да спестиш едни жълти с'тинки, или двета? А ако някой ден по някакви причини се вдигне въздушна влага, примерно сушене на дрехи зимата, къде ще иде влагата?
И Мечо Пух го е казал, колкото повече, ..... .......
Когато питаш трима експети и единия ти каже на обратно се появява проблема с питането както съм обяснил още в самото начало. Като идеш на 2ма доктори и едини ти каже, че си здрав, а другия, че си болен кой е прав?

В България се пита на няколко места защото държавата ни е на дъното на света...
На дъното на света сме само в очите на хора дето се циганят за 30 лева.
chapara - майстор
Всяка коза за свой крак отговаря. Прочете ли подписа ми?
Преди три години почина комшията ми над нас, от последния етаж! Оказах се като под покрив без топлоизолация! Нищо не е така както изглежда, но аз имам пароизолация под ватата🖕

Тема "Необходима ли е пароизолация за окачен таван в жилище на среден етаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: