Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
pesho - специалист
На стена висока 6,5 м колко трябва да бъде разстоянието ? :?
Takezo Sensey - модератор
pesho написа:
На стена висока 6,5 м колко трябва да бъде разстоянието ? :?
...6,5 метра :? , да не е някоя катедрала ... :-D

амиии нека са през , 80-82 см. - така става ли , или 6 броя , на всяко СД :roll:
stokie - специалист
takezo написа:
pesho написа:
На стена висока 6,5 м колко трябва да бъде разстоянието ? :?
...6,5 метра :? , да не е някоя катедрала ... :-D

амиии нека са през , 80-82 см. - така става ли , или 6 броя , на всяко СД :roll:
на 6 метра височина ако викаш катедрала на това какво ще кажеш тогава :lol:

Прикачен файл

katedrala3.jpg
katedrala3.jpg (50.16 KиБ) Видяна 7162 пъти

Прикачен файл

katedrala1.jpg
katedrala1.jpg (34.71 KиБ) Видяна 7163 пъти

Прикачен файл

katedrala2.jpg
katedrala2.jpg (6.71 KиБ) Видяна 7163 пъти
pesho - специалист
Че то и на по-ниска пак е толкова.. :? :-D Шегувам се ..За тва ти зададох подвеждащ въпрос-не е пряко пропорционално височина-разстояние.. както си показал се използват различни профили..Тва на снимките METSEC ли е или JUMBO-stud 145,че не мога да го видя добре ?
Последна промяна от pesho на пет май 16, 2008 5:22 am, променено общо 1 път.
The_FAN - специалист
pesho написа:
Нищо не си разбрал-имах напредвид,че ти си селски майстор ....
Не работя по селата, а село имам защото си купих вила там...
pesho написа:
... предлагам заедно да заровим томахавката на войната,която ТИ изрови !!! ОК ?

ТИ я изрови не спирайки да говориш как тръгваш, за къде тръгваш, къде работиш... не съм със селски манталитет, не съм селски тарикат, нямам комплекси за избиване... знам какво мога и разчитам на себе си и до там.
Не желая да се карам с никого - не ми е в стила да си правя врагове, принципно съм прям човек и когато нещо ме подразни си казвам - може да не съм прав, но не си ли кажа няма как да се разбере.
Конкретно до този спор с теб не съм имал разногласия, дори отношението ти не беше насочено към мен в началото - подразни ме тона ти - казах си го. Факта обаче, че предлагаш това да спре ми говори че си интелигентен тип, което ми се нрави. За това слагаме край на дрязгите и това е !
Наздраве ! :partyman:
leonardo_vd - модератор
Айде да си мерите пи...е на ЛС и да не осирате темата, защото я чака катинар.
The_FAN - специалист
Сори майка....не беше нарочно - страсти мъжки...
Апропо темата от директни окачвачи май премина към преградни стени...

Leonardo изтрий постовете от караницата ако може. Благодаря ти.
Matchless - специалист
Доколкото знам в оригиналните системи на кнауф и ригипс НЯМА единична скара,няма директни окачвачи на таван,всичко е двойна скара с бърз анкерен окачвач(пеперуди,котви) и профилите на горната скара се пускат през 80-120 см,същото разстояние важи и за анкерите които държат конструкцията.А колкото до побългарения вариант с единичната скара аз лично бия окачвачите през 70-90см,като никога не ги поставям в една линия(не става дума за линията на профила).Разминавам ги поне през 20 сантиметра за да може по равномерно да се разпредели тежеста на тавана кояо се пада върху еденица окачвач.Не оспорвам ничие твърдение,това е моята информация по темата.
Здравейте,
Относно окачения таван имам един въпрос...
Имам бунгало, на което тавана е с греди, а не с бетонна плоча.
Мога ли да закрепя CD-тата посредством шишове в гредите в страничната им част, а не отдолу, за да няма опасност от "измъкване" на винта?
Гредите са ми на около 70-75 см една от друга, и по този начин и окачвачите ще са на същото разстояние един от друг. По дължина на гредата, мисля да ги слагам на около метър един от друг. Знам че не трябва да са в една линия, за да не се "сцепи" гредата, и за това ще ги захващам в различни равнини. Колкото в по-горен край на гредата, толкова по-добре.
Може ли някакъв съвет да дадете относно изпълнението, зашото съм правил окачен таван, но в бетонна плоча с анкери...
Благодаря ви!

Тема "Директни окачвачи , разтояние,монтаж...?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: