Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Лесоламинат - специалист
Точно.
Тани - модератор
pesho написа:
Тани написа:


Пешо . явно не ти се е налагало да поставяш вата :-D :-D :-D
Почти не барам вата,но,съгласи се,Тани,разстоянието между окачвачите не се определя от ватата.. А по горния въпрос-пластмасовите са забранени за таван,не че не държат,а в случай на пожар пластмасата ще се разтопи бързо и целия таван ще падне върху хората,преди да са успели да се евакуират..
И с двете ти твърдения съм съгласен! За пожара обяснявам всеки път , като ме питат защо са забранени пластмасовите дюбелпирони. А Това , че не ватата , а ние определяме разстоянията също е вярно , но от друга страна ние пък може да се съобразим пък с ватата :-D Сега пък деа не почнеш с тирадите , че не ние , а теглото на тавана определя тези разстояния! След като знаем максималното разстояние , може да си изберем произволен размер ПОД максималния!

Тани написа:
Или на 90 см за парче и половина. Максималното разстояние между окачвачите е 120 см, за един слой гипскартон 12,5 мм. , но това е на ръба и не го препоръчвам!
pesho - специалист
Няма,няма,Тани, не бой се. Бях си за 3 дена в БГ-утре летя пак.Така,че не се сърди.Писах ей-тъй, за поддържане на бойния дух-малко коректив не е излишен..и смут в противниковия отбор....Айде успех !!!
The_FAN - специалист
pesho написа:
.. листа е 120 см широк..не знам защо в БГ редите само през 60..т.е знам..

Защото така се прави... този който е измислил и произвел материала така го е решил, но Пешо голямата работа има друго мнение...колега уважавам теб и опита ти но това че си отишъл по твои съображения да работиш навън не означава че у нас само цървули и аматъори се подвизават.
Може и ЦД до ЦД да се наредят и да си блиндираш стената ама някак си няма нужда - за стандартен монтаж говорим не за усилени стени с рафтове и апликации по тях. Хубаво е да смениш надменното си отношение за да не се обръща срещу теб.
StroyMont.com - помощник
Тани написа:
Или на 90 см за парче и половина. Максималното разстояние между окачвачите е 120 см, за един слой гипскартон 12,5 мм. , но това е на ръба и не го препоръчвам!
Много точно казано.
На ръба е ако се ползват от тънките българските цд-та, но ако се работи с дебелите на кнауф...
pesho - специалист
sorry,4e pi6a na latinica,no njamam kirilica...... The FAN,vse edno ne sum ti pro4el posta..Tozi put 6te si udurja na dumate da ne pi6a pove4e,no samo mi e 4udno koe te zasegna tolkoz.. !? P.S..V BG ima mnogo dobri mom4eta-maistori,ne samo "curvuli",no samo "curvuli"-te se surdjat na drugite,4e sa po-otvoreni ot tjah...Ostanete si sus zdrave
The_FAN - специалист
pesho написа:
sorry,4e pi6a na latinica,no njamam kirilica...... The FAN,vse edno ne sum ti pro4el posta..Tozi put 6te si udurja na dumate da ne pi6a pove4e,no samo mi e 4udno koe te zasegna tolkoz.. !? P.S..V BG ima mnogo dobri mom4eta-maistori,ne samo "curvuli",no samo "curvuli"-te se surdjat na drugite,4e sa po-otvoreni ot tjah...Ostanete si sus zdrave
Не съм се засегнал и не се смятам нито за майстор нито за цървул... о, пропуснах - смятам че съм доста по-отворен в областта на сухото строителство от колкото предполагаш - просто не смятам че тук е мястото да си ги мерим - да преговорим:
форума е място за взаимопомощ и предимно за помощ на хора които са любители - НАПРАВИ СИ САМ все пак.
Смятам че работата и снимковия материал говорят повече... скоро ще пусна сайта си и надявам се ще си промениш мнението, не желая да се карам нито с теб нито с когото и да било... просто никога не ми е било приятно да чувам от устата на българин излязал да работи навън неуважителни думи и снисхождение по адрес на колегите му у нас само защото работят Лондон а не в Люлин- все сме в прахоляка.
pesho - специалист
The_FAN написа:
pesho написа:
.. листа е 120 см широк..не знам защо в БГ редите само през 60..т.е знам..

Защото така се прави... този който е измислил и произвел материала така го е решил, но Пешо голямата работа има друго мнение....
Не,моето мнение съвпада с това на производителя,защото мисля и разсъждавам,а не защото съм работил в Лондон-всичко на тоя свят си има обяснение..И никъв сайт и снимки няма да ми докажат колко разбираш от сухо строителство след твоето "...защото,така се прави...",щото и селския майстор обясняваше на баба ми "...защото,така се прави..."кирпичен кенеф ,пък той падна....
Takezo Sensey - модератор
pesho

:klatsch: , какво мислиш за , 60 см. хем по здраво хем и ватата по лесно да се реди :?
pesho - специалист
60 е о.к...Обаче стига с тая вата..Както писах преди,ватата и окачвачите са независими неща-ватата се слага по-лесно надлъжно,между профилите,а и не навсякъде се слага...

Тема "Директни окачвачи , разтояние,монтаж...?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: