Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Takezo Sensey - модератор
Няма нови теми във форума , и затова искам да питам майсторите.Доста изчетох по темата и т.к. скоро ще правя таван ,все още ми не е ясно.Директните окачвачи на какво разтояние се слагат по дължина на CD-то .На 1 или 2 дюбела да се захващат.Дюбели или анкер-пирони.Видове сглобки на CD.Ако може и снимков материал.На скоро гледах едно мнение по темата на radoraev , за наставяне на CD слага 2 парчета UD и захваща с "копчета".Достаъчно надеждна ли е сглобката ....че ако падне тавана ще е на моита глава :lol: :hilfe:
miroslav_kn - специалист
дирекните окачвачи се слагат от 60 до 90 сантиметра. А за това че няма материал във форума за това грешиш. Има добре обяснено всичко има и схеми просто се разстърси малко.
Takezo Sensey - модератор
miroslav_kn написа:
дирекните окачвачи се слагат от 60 до 90 сантиметра. А за това че няма материал във форума за това грешиш. Има добре обяснено всичко има и схеми просто се разстърси малко.
Да де има но всеки го прави различно , аз искам да спазвам технологията , ето това ме интересува.За окачвния таван има и доста поубъркани статии ми се струва .Които обяснават монтаж на таван , като предстенна обшивка с CD-та на 60 см.Аз имам някакъв много малък опит с картона , и за мен това звучи несериозно.До колкото ми е известно по технология на KNAUF ,CD-то се слага дори през 40см.
hkoko - специалист
До колкото ми е известно по технология на KNAUF ,CD-то се слага дори през 40см.
Да това е правилния начин.И картона се монтира напречно на профила а не по дължина.Някъде из форума имаше снимки поразтърси се малко и ще ги намериш. :)
GeorgiRadevDu - специалист
Много добре , че си прочел доста и продължавай да четеш. Въпросната сглобка на РАДО вече съм я изпитал , и съм много доволен от нея. Линейните отклонения на обикновенните снадки за ЦД са по-големи от въпросната технология. Откакто писа във форума за нея работя само така. От гледна точка на технологията - почти всяка фирма си има своя,
за това работя така както мие удобно и както изисква клиента.
За 40, 50,60 см търсете фирмите производители , в тяхните сайтове пише всичко.
Takezo Sensey - модератор
GeorgiRadevDu написа:
Много добре , че си прочел доста и продължавай да четеш. Въпросната сглобка на РАДО вече съм я изпитал , и съм много доволен от нея. Линейните отклонения на обикновенните снадки за ЦД са по-големи от въпросната технология. Откакто писа във форума за нея работя само така. От гледна точка на технологията - почти всяка фирма си има своя,
за това работя така както мие удобно и както изисква клиента.
За 40, 50,60 см търсете фирмите производители , в тяхните сайтове пише всичко.
благодаря ти :buch:
pesho - специалист
Питайте мен !!!!!Зависи какьв размер ГК използваш....Дължината на листа да е кратна на разстоянието между профилите,за да се монтират цели листове(така е и при стените).Значи:лист 180 см-45 см между център профили, 200-40 или 50 см (макар,че е по-добре 40),240-40,250-50,270-45,300-50 .. това е.. за стените също важи-през 20,30,40 или 60 см център профил-за това листа е 120 см широк..не знам защо в БГ редите само през 60..т.е знам..
Takezo Sensey - модератор
pesho написа:
Питайте мен !!!!!Зависи какьв размер ГК използваш....Дължината на листа да е кратна на разстоянието между профилите,за да се монтират цели листове(така е и при стените).Значи:лист 180 см-45 см между център профили, 200-40 или 50 см (макар,че е по-добре 40),240-40,250-50,270-45,300-50 .. това е.. за стените също важи-през 20,30,40 или 60 см център профил-за това листа е 120 см широк..не знам защо в БГ редите само през 60..т.е знам..
Благодаря ти , по точно ме интересуваше за окчавачи за таван , през колко сантиметра , 90-100 ми е вижда много въпреки че съм правил през толко.Според мен през 60 е най добре за да е по удобно после да метнеш и ватата , поне окачвачите няма да пречат.
pesho - специалист
По-горе говореше за профили,но както и да е....За директен окачвач ли питаш ? Максимално-80 см,вече според зависи.. Ватата и окачвачите са 2 независими неща,така че 1 не определя другото...
Тани - модератор
pesho написа:
По-горе говореше за профили,но както и да е....За директен окачвач ли питаш ? Максимално-80 см,вече според зависи.. Ватата и окачвачите са 2 независими неща,така че 1 не определя другото...

Пешо . явно не ти се е налагало да поставяш вата :-D :-D :-D

Тема "Директни окачвачи , разтояние,монтаж...?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: