Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Тани - модератор
vesbond написа:
:) Тани, с тебе не искам да споря, защото пак си неподготвен, пък и имаш склонността да се сърдиш за няма нищо. Това естествено си е мое мнение! Относно консумативите за сухо строителство има много лесен начин всеки да разбере кое какво е. Просто трябва да посети сайтовете на KNAUF.BG или RIGIPS.COM. Не съм сигурен, но мисля, че вече има и на български - Ригипс. Със здраве!
Явно и ти ме бъркаш с някого! Не се сърдя лесно , а още повече когато говоря с факти а някой се опитва да ги оспори с мнение! Хората са казали :
Когато фактите говорят и Боговете мълчат!

Вие с Радо явно сте повече от Богове и това не важи за вас!

Когато даваш съвети на някого , не е лошо да се информираш , за да не се изказваш неподготвен! Отвори си Технически проспект D11 на Кнауф и прочети стр3 !Ако го нямаш мога да ти я преснимам А ако ти се спори да ти дам телефона на Румен Бочев или на Димитър Чолаков и да спорите ! Явно ти разбираш повече - най много в цяла България - тези от Кнауф не разбират и си пишат глупости! Само не разбрах кой от вас двамата с Радо разбира повече .И двамата претендирате че разбирате най-много! Да не се сбиете накрая :-D
Тани--тази статия не съм я чел и няма смисъл щото ще ми създаде главоболия излишни---аз проооосто си го пердаша УД-то от задната страна и става бетон---ама ти ако искаш си усложнявай живота--нема да ти преча
Радо , преди да говориш глупости по адрес на този или онзи , не е лошо да разбереш с кого си имаш работа! Това да бъркаш хората е най-малкото неучтиво! Не е лошо и да прочетеш кой какво е написал и чак тогава да пишеш, особено ако си решил тава да стане с подигравателен тон! На всеки търпението има граници , а вие ги прекрачихте всичките!Лично мен не можете да ме ядосате , докато не разбера , че някой човек , на когото държа напуска форума заради вас! За да се успокоиш - и аз не слагам CD-та ! :-D Пратих ти този линк , за да видиш как Админа е написал че прави нивелацията! Определено не реди първо конструкцията! Просто прочети статията и ще се радвам да споделиш с какво си съгласен и с какво не! Много от нещата и аз не ги правя по този начин! Интересно ми е също как лесно и бързо нивелирате CD-тата на окачен таван?
radoraev - специалист
Тани-приятелю.....не виждаш ли че и аз просто влезох в сайта на кнауф и му распечатах на весбонд консумативите
Не гледаш ли че аз искам всичко да е спокойно и тихо и спрях да се провокирам от другите---пак ме хващаш на къс папас---стига спираме казахме вече не ме замесвай при въпросите на весбонд--Благодаря предварително
И тая цялата простотия тръгна от това че леонардо в една тема сложи тази снимка и посъветва момчето така да работи--ама вие го обърнахте на бойно поле после--а мене тази снимка с тези ЦД-нца не ме оставя на мира и нема да спра докато всички не разберат че НЯМА такъв начин на пускане на пердета с такива измислени конструкции--И НЕ ТРЯБВА ДА ИМА----
ако ви беше чиста работата досега 100 пъти да бяхте я намерили тази снимка с обяснението и да ми кажете Радо бъркаш се бе човек---или най-малкото можехме да се обединим и всички заедно да изревем---да....такав начин на работа просто го исключете
Обаче нищо такова не се случи---май ваща бандичка нема с кой да се заяжда а не ние с бонд или който и да било
Помисли и ми отговори културно в знак на по нататашната ни дружба и обединяването около една идея
До чуване
СТОП----НАМЕРИХ ТЕЗИ ПОСТОВЕ----http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... c&start=15
Наистина тези неща ги е пускал Админа--нещо съм се объркал яко....незнам как...ама и вие не казахте нищичко ей....
За нивелиране на ЦД-тата на окачения таван
Когато лазарния нивел е на друг обект а на мен ми се налага да нивелирам таван и въобще принципиално(ако не е огромго помещението) работя така.....в края на всяко ЦД има носещо което винаги е ориентирано на късата страна на помещението и се нивелира....нареждат се монтажните и чак тогава нахвърлям отгоре още носещи..захващам ги направо с анкервинкел и с леко повдигане с пръст лесно си определям къде да отрежа шиша с ножица за арматура
Забележка----никога не ползвам метода който много пъти съм наблюдавал---от окачвач до окачвач с нивела всеки път...........гледам от УД до УД да ми е идеална линия
Има начини и канапи...но...незнам къде точно искаш да ме хванеш
Истината е една--носещите на късо........
Леонардо прощаваш ли ми?
vesbond - специалист
Тани, не се сърдиш лесно ли?! Този ферман дето си го изписал доказва моето твърдение. Сигурно си побеснял от/неподготвен/, иначе нямаше да ми излизаш с номера за книжките дето ги четеш. Спокойно, не се напъвай , имам ги всичките -KNAUF,RIGIPS,USG,AMF.....и каквото още се сетиш. Относно претенциите, за които говориш - нямам такива! Не съм толкова глупав, че да предявявам такива! За Радораев не знам. За мен си оставаш най-големия майстор и най-информирания! Покланям ти се до земята в знак на уважение и респект! За това, след твои изказвания аз няма да се изтървам да пиша каквото и да било! Още веднъж - поклон и много здраве!
PP Покажи ми , ако обичаш къде видя, че предявявам някакви претенции.
Тани - модератор
Радвам се , че и двамата приемате да си стиснем ръцете и каквото било - било ! Неко отсега нататък се обединим и да следваме идеята на сайта!

Нека уточня , че не мисля че съм най-добрия майстор , но се стремя да стана :-D :-D :-D Има обаче мноого да уча още и не вярвам , че ще има момент , когато ще кажа , че няма какво повече да науча! Вече доста научих от Радо , а от Весбонд (СИгурно е Весо) съм си "откраднал" доста добри идеи и се надявам да продължавам да се уча от вас! Съжалявам че не мога да ви отвърна със същото ! Не вярвам да има какво да научите засега от мен!
Има начини и канапи...но...незнам къде точно искаш да ме хванеш
Никого не искам да хващам! Не мисля че разбирам повече от вас , просто ми се ще да знам повече начини за нивелиране! Всеки си има плюсове и минуси и ми се ще да ги обсъдим! Нали затова е тази тема! Както неведнъж съм казал тук - всеки един проблем има поне няколко правилни решения! Интересува ме и как става нивелацията на ЦД-тата с лазер!
leonardo_vd - модератор
Тани написа:
Интересува ме и как става нивелацията на ЦД-тата с лазер!
Лесно бе Тани Лесно. Нима не си видял? В Ботевград банката не правихме ли с лазер, или го взехме на Преус в София :?
Justy - майстор
Сайта се объга :lol:
Последна промяна от Justy на пет май 04, 2007 4:11 pm, променено общо 1 път.
Justy - майстор
Ето този таван е хванат за каратаван. Обтяжките ги навивам с винтоверт - като върти хлабаво - минавам на съседната летва. Отгоре съм санирал с фибран 20 мм. лепен с пенополиуретан и завинтен с рапидки.

Прикачен файл

sn3.jpg
sn3.jpg (12.56 KиБ) Видяна 4963 пъти
vesbond - специалист
Браво, justy! Обаче да не забравяме, че твоя таван е с 8-9 пъти по-лек от картона.
Тани --аз съм нов във форума--но също имам идеи
Най лесното нивелиране :-D с лазер става когато линията на лазера преминава през дупката анкер окачвача--така минава през всички дупки :-D
The_FAN - специалист
Много писане много нещо...
мое мнение - излишно оскъпяване на себестойността на тавана с опитите да се кръстоса конструкцията на едно ниво...
От снимките на Админа много ясно се вижда, че има достатъчно място да се направи конструкция на две нива...както е и правилно при каратаван !
Леонардо гледам че ги пипаш нещата а толкова време си загубил в излишни разговори.. светни ги как се прави и толкова..пък който може
ще се оправи...
Носещата конструкция през 1 м. перпендикулярно на гредите...
Другата стандартно през 50 см. ....
Това е истината за каратаваните ! :!:

Тема "Въпрос - Ока4ен таван на каратаван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: