• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Монтаж, топло и звукоизолации.
TSS
Здравейте колеги,
предстои ми ремонт на тухлен апартамент, старо строителство. Преди 4-5 години на външните стени на северните стаи поставихме ВЪНШНА изолация - ФИБРАН 4см. И преди стаята се обитаваше постоянно но проблема с мухъла мога да кажа че се появи след като поставихме изолацията отвън. ДА ПОЯСНЯ ЧЕ КОМШИИТЕ МИ ПОД МЕН И НАД МЕН САЩО СА С ВЪНШНА ИЗОЛАЦИЯ. Прилагам една скица - извинявам се за качеството но това беше най лесния и бърз вариант за мен а снимни реални ще приложа след ден два, просто не съм снимал стаята още понеже не живея в апартамента в момента. Стаята се отоплява с климатик а дограмата е дървена - дядо ми беше дърводелец и той я е правил - добра е дограмата двойна с въздушна възглавица по между и. Пода ми е на паркет от стария стандартния.

До някъде си изясних въпросите относно как да реша проблема и като цяло се спирам на вътрешна изолация с 2 см фибран на стените и на тавана. Пода няма да го пипам за сега но ако се наложи може би ще го сменя с ламиниран - знам че и под него се слага изолация.
За тавана си мислех да си направя някакъв окачен но ме притеснява да не прави конденз между плочата и ватата под картона и от там ще се получи предполагам миризма а може би и гипс картона ще се овлажни.
Моля помогнете правилно ли съм се насочил. Ако някой може да даде по добри идеи или съвет ще съм много благодарен.

Прикачен файл

P1030058.jpg
P1030058.jpg (63.09 KиБ) Видяна 16817 пъти
EDI - майстор
Проблема ти е, че външната е от фибран.Задържа ти цялата влага и започва на кондензира.Някакво решение ще е каширана вата с фолио и отгоре картон или ламперия и добро проветряване.
Мисля ,че човека е малко в заварено положение (едва ли ще отдели средства за нова външна изолация) но в помещенията най добрият матерял който може да се сложи зада реши проблема е корка.
pavkatay - майстор
аз пък мисля, че основната причина за появата на мухъл е отоплението(липсата му). допреди 20 години, когато отваряхме нощем през зимата прозорците, че не можеше да се спи от жега(парното работеше на 80 градуса за 10 лв :) ) не бях ни чул ни видял влага, конденз, мухъл, плесени и т.н.- той и хляба не мухлясваше вкъщи при тези температури, камо ли стените:-D
deianr - специалист
Хм, при вече наличен мухъл по целия таван на банята обилно (таванът е на вар) - какво да го правя? Таванът, че и отстрани стените (плочките не са до горе) са черни буквално.
Идеята да пръскам САВО в малко затворено помещение ме ужасява, както и да стържа мухъл + вар :? Как да стане без последствия за мен?
Тани - модератор
Каквито и действия да предприемеш за предотвратяване на следвоща поява на мухъл, първата стъпка е една и съща-Саво или друго подобно, така че действай.
gechev - специалист
Бягай за здраве и носи найлоново яке. Потиш ли се? И жилището ти се поти от Фибрана. Облякъл си жилището си от полистирен и очакваш паропроницаемост. Проветрявай по често изпускайки вече платена от теб топлина. Вадиш пари от джоба си. Не се притеснявай, много българи са като теб излъгани от "майсторите" по термоизолации.
Makc05 - помощник
Здравейте колеги и честит имен ден на всички на Цветница,

предстои ми ремонт в къщи, като същевременно искам да отстраня и мухъла който си стои по ъглите на стаите. Живея в ЕПК жилищен блок и тази година ще инсталирам котел. Така и така ще пробивам стените за тръбите и си викам да махна и мухъла, да шпакловам, пребоядисам и т.н. Апартамента е саниран отвън- EPS 5см. Вътрешните стени( някои от вътрешните) са с етернит. Стените с прозорци са и с вътрешна EPS( не знам колко точно, не е правено от мен).

Искам да го махна тоя етернит, но това което се чудя е дали да правя отново вътрешна изолация с вата и картон?
Или да не си усложнявам живота...

Мерси предварително.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Решение на проблем с мухъл в панелен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: