• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
Монтаж, топло и звукоизолации.
deianr - специалист
Взех Hama EWS-300 метеостанция:
Изображение

Хубавото е, че показва влажност и вътре и вън, като аз външния датчик съм го сложил вътре де ;) Мисля, че отчита прилично точно, но и не е евтина.
sasooooooooo - "специалист"
deianr написа:
..., но и не е евтина.
колко не е евтина? :?
deianr - специалист
Леле, тази сутрин като новогодишно какво да видя...
Цялата ивица с широчина около 10 см на тавана на кухнята непосредствено до трегера покритa с КАПКИ вода. Пфф... това предполагам е чист конденз. Ужас.
Изображение
:cry:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
deianr написа:
Леле, тази сутрин като новогодишно какво да видя...
Цялата ивица с широчина около 10 см на тавана на кухнята непосредствено до трегера покритa с КАПКИ вода. Пфф... това предполагам е чист конденз. Ужас.
Недей да предполагаш.
Нова година - нов късмет.
ronik - специалист
Като стана въпрос за кухня се сетих за един случай отпреди 6-7 години. Тогава една съседка, ме извика да и махам новия латекс в кухнята(всъщност ниша около 3 квадрата с врата към малка столова) на тавана, че беше мухлясъл. Става въпрос за тухлена измазана къща, без изолации и на бетонни плочи. Дъщеря и решила да я модернизира малко и беше и боядисала стените и тавана с латекс, а на столовата беше сложила тапети. Преди това и двете помещения си бяха на варова мазилка и никога не е имало мухъл. Явно това запечатване се е оказало фатално в случая. Не искам да звучи като реклама за мазилка, просто търся причините и начини за решаване на проблема :wink: . И твоето е запечатано яко отвсякъде. За моята баня взех някаква боя с антигъбични свойства за финално покритие, но не е довършена и сега не мога да ти кажа за ефекта.
deianr - специалист
Таваните ми са с вар... Може да е старомодно, но диша. Стените са с латекс на кухнята... Ама май студената плоча си казва думата :( Направо не знам какво да правя, как може направо капки с кърпа да ги бършеш... До пролетта там ще почернее яко.
А аспиратора винаги се включва при готвене.
sasooooooooo - "специалист"
Spokoiniq написа:
картон с вата ти е решението, правиш мостове горе и мухлясва.6 см от тавана не са много,прежали ги
deianr, май звучи най-актуално
deianr - специалист
Да, ще се мисли напролет/лято. Засега само констатирам проблемите, за да измислим най-подходящото решение.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Тема "Решение на проблем с мухъл в панелен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: