• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
Монтаж, топло и звукоизолации.
8180 - майстор
10х, Хигро, :2thumbs:
deianr - специалист
Взех си метеостанция, влажност в хола 55%. Явно нямам проблем с висока влажност както си мислех.
Master_Kenobi - V.I.P.
deianr написа:
Взех си метеостанция, влажност в хола 55%. Явно нямам проблем с висока влажност както си мислех.
То и ние с такова впечатление останахме, след монтажа на вентилатора... :)
sasooooooooo - "специалист"
Master_Kenobi написа:
То и ние с такова впечатление останахме, след монтажа на вентилатора... :)
:lachtot:
deianr - специалист
Днес външният датчик е в спалнята (неотопляема още) - температура 12*, влажност 62% след дълго проветряване. Сутринта беше около 70%. В хола с климатика влажността си държи 50%.
deianr - специалист
Тъй като с падането на температурите видях как консумацията на климатика значително се повиши, стигам до извода, че топлозагубите са нарастнали многократно. Ще ползвам същата тема, за да попитам - откъде най-много бяга топлото? Както съм писал, имам вътрешна и външна топлоизолация на всички външни стени + PVC дограма навсякъде. И пак си е студено в смотаната панелка последен етаж. Какво влияние би оказала една изолация на тавана? А на пода има ли смисъл? Отдолу също не топлят, а аз май грея тоя дето духа... :|
Как да си задържа топлото вътре? Нали топлия въздух се издигал нагоре? А ако отдолу идва студен?
velsi - Почетен майстор
Първо на тавана. Задължително! И по-дебела, отколкото на стените.
8180 - майстор
deianr написа:
Днес външният датчик е в спалнята (неотопляема още) - температура 12*, влажност 62% след дълго проветряване. Сутринта беше около 70%. В хола с климатика влажността си държи 50%.
Ха, че то в стаята по-сухо, бре.Там влагата би конзензирала при ~6оС, докато в хола (приемам 20-22оС), ще кондензира при ~9-11оС.

За изолациите - съгласен с Велси.
deianr - специалист
Да, в хола е 20-22oC.
Искаш да кажеш, че въпреки по-ниската влажност в хола конденз е по-вероятен?
Аз мисля, че 50% влажност при 20-22 градуса е нормално, бъркам ли?
В онази стая не може да се живее при 11-12 градуса :lol:
8180 - майстор
deianr написа:
Да, в хола е 20-22oC.
Искаш да кажеш, че въпреки по-ниската влажност в хола конденз е по-вероятен?
Аз мисля, че 50% влажност при 20-22 градуса е нормално, бъркам ли?
В онази стая не може да се живее при 11-12 градуса :lol:
Не, не бъркаш, чудесни са параметрите на хола - в стаята очаквах по-лошо. Иначе, във връзка с това, което писах по-горе, влагосъдържанието в хола излиза по-високо и респективно кондензът е възможен при по-висока температура на стъклопакета, например. Но при 20-22оС в помещението и приличен стъклопакет, едва ли ще спадне чак до 10оС стъклопакета. Може и да се сметне, но не е момента.
Апропо, какъв влагомер взе - покажи малко.
След празниците, ще намеря една методика за домашна проверка, че тези уреди са капризна работа и може всичкото, което си бъбрим да е на неточна основа.
Весела вечер и успешна година. :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11

Тема "Решение на проблем с мухъл в панелен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: