• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Монтаж, топло и звукоизолации.

харесва ли ви темата

98%
да
275
2%
не
7

Общо гласове: 282

Gladiator_BG - специалист
мерси за съветите ... ще използвам UA за горе ...
а от ляво ще го хвана с дюбели за картон + монтажен кит
има ли значение какви ще са дюбелите ... метални или пластмасови
Изображение
Изображение
Изображение
joro_206 - напреднал
аз лично бих избрал пласмасовите.някак си нямам доверие на металните.
Тани - модератор
Пробвай това с някой пластмасов или направо кажи какъв ще е резултата без да пробваш , защото знаеш какво ще стане!

Прикачен файл

HPIM7975.JPG
HPIM7975.JPG (104.28 KиБ) Видяна 16970 пъти
Gladiator_BG - специалист
nаправих го с пласмасовите охлюви (то бая време мина вече от тогава) ... стана перфектно ... даже минах и без кит ... няма мърдане ...
за проба се хванах за горния УА профил и увиснах при 75 кила не помръдна
все пак охлювите влизат в преградна стена (3см картон) ...

единственото което не ми хареса е двата CW профила които съм спънал един в друг от дясната страна на входа ...
вкарал съм ги един в друг по този начин [] и с клещите притиснах стърчащата ламарина (5мм) за да мога да ги залепя един за друг но въпреки това направи 2мм коремче ... но на 2.10м - 2мм не са толкова фрапиращи
Тани - модератор
Нямах точно твоя случай предвид а по принцип! В твоя случай и с рапидки да го беше хванал нямаше да мръдне , защото не може да се измъкне профила!
skrijo - специалист
Правилно ли е да се вкарва UW профила в CW профила ? По-добре ли е да се вкара CW в CW ?
Благодаря много :) .
Тани - модератор
Не разбрах точно какво питаш . Би ли дал конкретен пример?
skrijo - специалист
Тани написа:
Не разбрах точно какво питаш . Би ли дал конкретен пример?
Участвах в едно състезание по сухо строителство за деца и там имаше да се прави отвор на един метър от земята .Над него не трябваше да стърчи профила който ще сложим на този 1 метър да захванем ГК .Този който сложи UW профил на този един метър (откъдето нагоре трябва да започва отвора на който не се слага ГК) и го мушна в CW профила той стана на първо място .Също така дигна картона от профила на разтояние колкото е дебелината на картона (12.5 мм) .Питам да ли това е правилно или учителите не знаят коет е по-вероятно :-D .На това място където той сложи UW профил ,аз сложих CW и го мушнах в CW вертикалния (като изрязах неговите ръбове от вътрешна страна които са).
Тани - модератор
По принцип нещо като правило е че профилите се режат единствено на дължина. Затова е правилно както е направил победителя. По-вероятно е да вкараш УВ в УВ
skrijo - специалист
Само че той вкара УВ в ЦВ :-D .
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Преградна стена - стъпка по стъпка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: