• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
Монтаж, топло и звукоизолации.

харесва ли ви темата

98%
да
275
2%
не
7

Общо гласове: 282

The_FAN - специалист
мда, забравих да спомена :)
Трябва да се допълваме за да е пълно инфото :)
saksko - помощник
leonardo_vd .. перфектно обяснение .. не си споменал само че CW профилите трябва да са отворени в една посока за да е лесно полагането на ватата а и за да не се свлече след затварянето на стената ..
pesho - специалист
saksko написа:
leonardo_vd .. перфектно обяснение .. не си споменал само че CW профилите трябва да са отворени в една посока за да е лесно полагането на ватата а и за да не се свлече след затварянето на стената ..
И кво толкоз ше помогне тва да не свлича...? :? По принцип за ватата да не се свлича дават едни "пинчета"-пирончета с плоска квадратна поставка и подлепващо отзад.Лепят се предварително на гърба на ГК на първата страна .Полага се ватата и тези пинчета се изкривяват да държат и тогава се затваря.Ама в БГ не съм виждал и повечето задържат ватата с видии
Iv_dhl - напреднал
Благодаря на всички, вече съм изграден майстор :lol: , толкова хубаво и подробно обяснено, благодаря!

Последен въпрос, какъв отвор се оставя за монтаж на врата, като по проект са заложени 80/200 см?

И още един(сега разговарях с Протектор БГ) имат профилите и петите, но нямат болтовете, имате ли идея какъв размер са, за да мога да ги закупя от друго място?
The_FAN - специалист
взимаш петите и от Протектор БГ право в първата железария...там при тебе има и един склад - АНГРО на ъгъла на Обелско шосе и Сливница
и който болт мине прз дупките на петата е твоя болт....намери му и гайката :)
А за отвора аз оставям 1,5 см общо - или да стане 81,5/201,5 но ако ще се монтира с пяна (макар "вратарите" да искат по 2 см. отвсякъде - нали няма да скриват те после пяната...)
Иначе при UA - никакъв отстъп и касата я ловят за профила директно...но нивелацията на UA трябва да ти е перфектна !!!
Питай все пак във фирмата която ще ти монтира вратата !
Iv_dhl - напреднал
Благодаря ти още веднъж!

UA + планките са вече на обекта, като съм запазил една планка в колата за мостра за болтовете :lol:

За съжаление все още не съм на етап врати и нямам избрана конкретна фирма!
Ще следа диагоналите да са точни и ще гледам да оставя м/у 1.5 и макс.2 см от страна (все пак не съм много майстор :? ). Тези интериорните врати нали имат около 4-5см первази(май така се казваше) около вратата та се надявам те да покрият пяната.

"Иначе при UA - никакъв отстъп и касата я ловят за профила директно...но нивелацията на UA трябва да ти е перфектна !!! " Уф, все пак мисля, че е хубаво да си направя горепосочените отстояния, за да не объркам нещо и да се намали прекалено отвора на вратата и да се налага да влизаме странично :lol:
Iv_dhl - напреднал
Скоро не съм досаждал :lol:

Но както се казва с яденето идва и апетита, т.е. като започнах да работя възникна и поредния въпрос :? и той е трябва ли гипсокартона да се захваща за UA профила и ако трябва по какъв начин става, тъй като профила е много дебел и не съм сигурен дали тези черните винчета ще успеят да го пробият?
The_FAN - специалист
Има самонарезни рапидки !
Вариант 2 - бормашинка+бургия за метал 2 или 2,5 мм - пробиваш и въртиш с обикновенна рапидка
Iv_dhl - напреднал
Въпросът ми е с тези черните самонарезните, с които се монтира гипсокартона, дали става. Днес малко по-късно ще скачам на обекта и ще пробвам, ако не ще имам готовност и с бормашината :lol:

Благодаря още веднъж за търпението!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11

Тема "Преградна стена - стъпка по стъпка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: