• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Монтаж, топло и звукоизолации.

харесва ли ви темата

98%
да
275
2%
не
7

Общо гласове: 282

Тани - модератор
Или аз отново не мога да разбера...

Виж какво си представям аз . В една стена трябва да има прозорец и трябва да се прекъснат CW профилите, които са вертикални с хоризонтален профил , който в случая трябва да е UW което да се "нахлупи" върху CW-то . Обратното не си го представям!
Само че той вкара УВ в ЦВ
skrijo - специалист
Тани написа:
Или аз отново не мога да разбера...

Виж какво си представям аз . В една стена трябва да има прозорец и трябва да се прекъснат CW профилите, които са вертикални с хоризонтален профил , който в случая трябва да е UW което да се "нахлупи" върху CW-то . Обратното не си го представям!
Само че той вкара УВ в ЦВ

Отстрани има ЦВ профили и на един метър от земята трябва да има картон и на горе да кажем прозорец .На този един метър където свършва картона аз сложих ЦВ (хоризонтален) кото огънах вътрешния ръб вертикалните ЦВ профили .А "първенецът" сложи на това място хоризонтален УВ .Ами за това разтояние (от долу на горе) което е оставил от долния УВ профил колкото дебелината на картона нали не е правилно ?
trockenbauer - напреднал
:-({|=


модератор leonardo_vd: Изтрих 5 еднакви поста :evil: Приеми го като предупреждение.
Последна промяна от trockenbauer на пет авг 19, 2011 3:55 pm, променено общо 1 път.
Pooh - майстор
Колега trockenbauer, почва да става досадно вече.
Ако искате да обясните своята гледна точа - отворете си нова тема и там разяснявайте всичко. От 2 дни Ви е обхванала тръпката да репликирате мнения и отговори с доста голяма давност (като и не всички реплики са на място). Хубаво е да се помага, но не чак толкова хубаво да се лае само. Имате някаква "маркетингова" идея явно, но помислете си дали точно това е правилният начин?
Поздрави и успех.
tottenham - специалист
бихте ли ми казали как да процедирам в следната ситуация
имам вече изградена преградна стена от ГК (двупластов), сега искам да изградя още една преградна стена, която да е перпендикулярна на първата. проблема е, че като поставя първото ЦВ, което ще легне на въпросната стена, там където трябва да лежи то, в изградената вече стена няма профил и респективно винотовете, които уж трябва да го фиксират към нея, няма да могат да държат нищо, понеже винта ще премине през ЦВ и после ще влезе в два пласта картон! а в тази ситуация без да достигне винта до друг профил няма да може да натегне и няма да държи нищо? та какво да правя в такава ситуация?
ivanpetrov - специалист
tottenham написа:
бихте ли ми казали как да процедирам в следната ситуация
имам вече изградена преградна стена от ГК (двупластов), сега искам да изградя още една преградна стена, която да е перпендикулярна на първата. проблема е, че като поставя първото ЦВ, което ще легне на въпросната стена, там където трябва да лежи то, в изградената вече стена няма профил и респективно винотовете, които уж трябва да го фиксират към нея, няма да могат да държат нищо, понеже винта ще премине през ЦВ и после ще влезе в два пласта картон! а в тази ситуация без да достигне винта до друг профил няма да може да натегне и няма да държи нищо? та какво да правя в такава ситуация?
Готово :2thumbs:

Прикачен файл

U2550.jpg
U2550.jpg (42.13 KиБ) Видяна 14403 пъти
Тани - модератор
-нивелираш си UW профила
- захващаш го с няколко рапидки за стената
- пробиваш през 30 см отвори Ф5 ( или друг диаметър в зависимост от крепежа) от ДВЕТЕ СТРАНИ на профила, а не само по средата.
- развиваш рапидките и демонтираш профила
- в отворите монтираш дюбели от някой от тези видове:

Изображение Изображение


за първия вид ще се наложи да разшириш отвора за да пъхнеш дюбелите и да използваш този инструмент Изображение
Също така внимавай за колко слоя гипскартон купуваш дюбели, защото са различни!!!

Вторите дюбели са самопробивни и може директно да ги навиеш в отворите

Не ползвай от тези дюбели Изображение , защото не държат .

- след като монтираш всички дюбели , налагаш профила, за да провериш, дали не си изместил някой дюбел и при разминаване, разширяваш отвора в профила, и после ползваш шайба.
-сваляш отново профила и слагаш уплътнителна самозалепяща лента за профили Изображение или направо със полиуретанов уплътнител Изображение от тези "саламите"

- последната стъпка е да захванеш профила и с винтовете на дюбелите и вече няма да имаш притеснения относно този детайл!

Препоръчвам ти при шпакловането все пак да използваш хартиена лента за ъглите! Ако имаш допълнителни въпроси - насреща съм!

ПП ivanpetrov ме е изпреварил докато съм писал и е дал решението във графичен вид, но аз съм го описал стъпка по стъпка, за да е по-разбираемо!
tottenham - специалист
благодаря Ви за бързите и точни отговори =D>
jekasus - майстор
Тани написа:
- развиваш рапидките и демонтираш профила
Какъв е смисъла? Не съм се скъсал да правя преградни стени, та да попитам :-D Готов, нивелиран профил да го свалям. не ли по-добре да се подгънат "зъбчета" и моли направо през през профила?
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Преградна стена - стъпка по стъпка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: