• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Монтаж, топло и звукоизолации.

харесва ли ви темата

98%
да
275
2%
не
7

Общо гласове: 282

panalov - специалист
Нали няма да ме накарате да си купувам такива клещи за тази стеничка
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Какви клещи?
svetliopi44 - Чирак...
20 бр. газобетон и да си забравил до сега ... :) щот и винтовърт ще трябва да си купиш ... пък и лазарен нивелир... перфоратор... ножици за ламарина (за профилите) рендета ,макетно ножче и т.н.(списъка е дълъг) :lol: :lol: :lol:
panalov - специалист
svetliopi44 написа:
20 бр. газобетон и да си забравил до сега ... :) щот и винтовърт ще трябва да си купиш ... пък и лазарен нивелир... перфоратор... ножици за ламарина (за профилите) рендета ,макетно ножче и т.н.(списъка е дълъг) :lol: :lol: :lol:

Сори ама само клещи си нямам :cool:

Чак пък лазерен нивелир айде нема нужда .А ако ще се занимавам професионално ще си купя и клещи :lol:
naydenov - напреднал
Благодаря за този чудесен материал.
Имам един въпрос. При изграждането на преградната стрена на пода и на тавана се поставят UW профили. Не ми стана обаче ясно следното - Какъв е свързващия първи и последен профил, който се поставя на стената по вертикала между горния и долния профил. Тоест, започваме с UW профил, който закрепваме на съществуващата стена с пирон-дюбели и после подреждаме CW профилите през 60 см, или направо започваме с CW профил като първи?
evdoki - специалист
CW е първият профил на стената, и оттам нататък пак CW
housedoktor - майстор
Аз монтирам дърво вътре в профила
Gladiator_BG - специалист
искам да попитам за малко по нестандартна стена ... с по особени захвати ...
скалъпих един проект за петнайсеттина минути колкото да се разбере какво искам да направя ... сори че неможе да се нарече дори "любителски" но преди няколко дни преинсталирах WIN-a и още несъм си инсталирал всички необходими програмки ...
това е стената която искам да направя и помещението в което искам да я направя ...
проблема е там че тя няма да е висока до тавана а ще стига до 70см под него ..
също така едната страна ще трябва да я захвана на гипсокартон което не ми изглежда много стабилно ...
ще обяснявам едно по едно ...

1. Празното пространство мебду стената и тавана
2. Тавана (той не играе роля ... просто съм го отбелязал)
3. Първия CW профил който мисля да го хвана за стената с дюбел-пирон. Стената е тухла с ГК
4. Два CW профила един за друг [] (няма да има врата)
5. UW профил, който смятам да нарежа за да получа арката
6. Проблемия UW профил който няма да е закрепен никаде а само ще "спъва" CW профилите
7. Мисля да сложа Г-образна планка за стената и UW профила за по голяма стабилност
8. Също Г-образна планка но сега идва интересното...
9. Това е най големия проблем ... Този профил CW ще трябва да го хвана САМО за гипсокартон (от ляво стената също е преградна - направена с ГК ... мисля че е двуслойна ... стига до тавана) ... мислех някакви варианти да използвам дюбели за ГК ... но става прекалено паянтаво ... горе няма да е хваната никаде - от ляво също ще се държи на косъм ... само доло и дясно ще е стабилно хваната...

всякакви съвети ще са ми от полза как бих могъл поне от лявата страна да я направя максимално стабилна за да няма неприятни последствия ...
друго за което се сещам е вместо UW профил от горе ... да използвам UA профил ... но пък той е по тежък и като сложа и два пласта картон може да стане беля ...
варианта от лявата страна да слагам цял профил (от земята до UW-профила горе) отпада ... ще се крепи само на това парче от 80см ...

Изображение
housedoktor - майстор
на номер 9 бих използвал дюбели + монтажно лепило
Pooh - майстор
От горната страна най-добре е да сложиш наистина UA, вместо UW. Има доста детайли из мрежата. Теглото да не те притеснява - картон стига и до долу все пак. Друг вариант е усилване на UW профила с дъска или ивица от кофражна плоскост закрепена отгоре.
По отношение на 9. - "охлювчета" ти решават проблема, а ако сложиш и монтажно лепило на профила, както казва доктора - ще заспи.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Преградна стена - стъпка по стъпка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: