• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
Монтаж, топло и звукоизолации.

харесва ли ви темата

98%
да
275
2%
не
7

Общо гласове: 282

racer - специалист
от цялата тема не можах да разбера нищо за теа рапидки-как хващат гк за профила?и как се свързват профилите помежду си??
все неща,които за пълен новобранец изглеждат неясни :lol:
Iv_dhl - напреднал
С бормашината на по-бавни обороти, рапидките са самонарезни и след като си поставил гк през него те се завиват в профила.
А профилите един за друг ги хващам с нитчета, но може и със самонарезни рапидки, право на избор :)
slavckc - специалист
Здравейте. Готова стая, с положен ламинат, трябва да я разделя на две със стена от ГК, в която да има и плъзгаща се врата. Въпросът ми е: мога ли да изградя стената направо върху ламината без да го разглобявам? Под ламината има изолация, която е общо 5 мм, а ламината е 9 мм, ако има някакво значение това.
Takezo Sensey - модератор
slavckc написа:
Здравейте. Готова стая, с положен ламинат, трябва да я разделя на две със стена от ГК, в която да има и плъзгаща се врата. Въпросът ми е: мога ли да изградя стената направо върху ламината без да го разглобявам? Под ламината има изолация, която е общо 5 мм, а ламината е 9 мм, ако има някакво значение това.

Moже ! Не виждам причина да не може :)


ps.: Има ли смисъл моя пост след 6 месеца :?
slavckc - специалист
Има има :-D , още не съм я направил. Благодаря за отговора. Чакам да се стопли, а и събирам още информация. Трябва да сложа плъзгаща врата, която да влиза в стената от ГК.
Takezo Sensey - модератор
slavckc написа:
Чакам да се стопли, а и събирам още информация. Трябва да сложа плъзгаща врата, която да влиза в стената от ГК.
Имаше някъде тема в сайта, ако я намеря ще я пусна !
sstefanov - майстор
Кога се използват еднослойни и кога - двуслойни обшивки на преградните стени?
Takezo Sensey - модератор
sstefanov написа:
Кога се използват еднослойни и кога - двуслойни обшивки на преградните стени?
Винаги двуслойни ! :wink:
rap66 - специалист
takezo написа:
slavckc написа:
Здравейте. Готова стая, с положен ламинат, трябва да я разделя на две със стена от ГК, в която да има и плъзгаща се врата. Въпросът ми е: мога ли да изградя стената направо върху ламината без да го разглобявам? Под ламината има изолация, която е общо 5 мм, а ламината е 9 мм, ако има някакво значение това.

Moже ! Не виждам причина да не може :)


ps.: Има ли смисъл моя пост след 6 месеца :?
И един ден като реши да смени ламината, какво прави :shock: Кърти го заедно със стената и вратата ли :lol: Аз бих го кльцнал с рьчния циркуляр там където ще легнат uw-тата (на ширина UW+4.5 см)
panalov - специалист
Ето Какво трябва да направя .
1-Терасата е обща и искам да я разделя на половина-естествено с ГК.
2-Правилно ли съм разпределил профилите.
3-С какви винтове се захващат UW за CW -самонарезни или може и с рапидки.
4-При положение че терасата е остъклена -за сега така ,по късно с ПВС
трябва ли ГК да е влагоустойчив.
5-Защо трябва да е е два пласта ГК при положение че е 2,6 м2 и на нея няма да се слага нищо.


Като стана дума, с какво да остъкля терасата с ПВС или АЛ ,с единично стъкло или съклопакет-източно изложение.
Терасата ще се ползва готвене с газов котлон.

Прикачен файл

26032009(001)-001.jpg
26032009(001)-001.jpg (60.04 KиБ) Видяна 10824 пъти
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Тема "Преградна стена - стъпка по стъпка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: