Монтаж, топло и звукоизолации.
dechoоо - специалист
Това което смяташ да правиш е глупост :wink: , послушай The_Fаn да ти е мир на главата :-D
rdelight - помощник
Когато Тhe_Fan беше писал, вече бях купил гипсовото лепило, а съм студент и имам силно ограничен бюджет и смятам да продължа да се придържам към плана си. Но съм силно съгласен с него как трябва да се направи, ала късно разбрах ;) Сега съм взел 12.5мм гипсокартон и лепило Pearlfix на Knauf, в магазина ми казаха да лепя картона на 6 точки, смятате ли, че е достатачно. Лепилото е 30кг, а имам да залепя само 3 плоскости 2метра на 1,20, дали да не сложа на повече точки?
Намерих една брошура в бриколажа, на която е на повече точки и виждам, че е са направени направо върху гипсокартона, така ли е по-удачно?
Изображение
simeonov_74 - специалист
pavkatay написа:
а за картона 9мм- той е за тавани-да не тежи.

:shock: Е, като толкова си запознат с системата 'кнауф' я ни покажи каде го прочете това, че ме заинтригува:lol:
http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/D11_2_7_2008.pdf
pavkatay - майстор
simeonov_74 написа:
pavkatay написа:
а за картона 9мм- той е за тавани-да не тежи.

:shock: Е, като толкова си запознат с системата 'кнауф' я ни покажи каде го прочете това, че ме заинтригува:lol:
http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/D11_2_7_2008.pdf
не съм специалист, любител съм, но това го прочетох в лекциите от курса за сухо строителство в българо-германския учебен център в гр. плевен през 2002-2003 година :) . не съм работил професионално г.к. никога и не претендирам за нищо освен нещо, което не знам защо съм запомнил :?
The_FAN - специалист
Типично за експертите от "Бриколаж"...мисля, че много хора вярват на рекламите...няма да се учудя ако доста жени ходят да питат чичаците от Биколаж с каква рокля да отидат на работа...

Това са силно некомпетентни в която и да е област хора - ХАМАЛИ за подреждане на стока един вид.

Имаш си internet, Knauf си имат сайт с много подробна тхническа информация, участваш в този форум където темата за лепене на GK е дъвкана та дъвкана и питаш в Бриколаж :?

Топките трябва да са през 30 см. (3 реда по ширината на листа и 8 по дължина примерно, но не по-малко). Добре е да свалиш мазилката до тухла там където ще имаш топки лепило, а ако е много здрава (това е условно понятие) - да ползваш дълбоко проникващ грунд, бетонконтакт или нещо от рода...
Става и твоя метод - да лепиш между фигурите (мебелите), но е по-голяма играчка.

В заключение - тук те съветваме как е правилно - ти избираш сам.
dechoоо - специалист
Само ще добавя към поста на The_Fan, че по долната част на листа и горната може да лепнеш по четери кюфтенца :)(топки лепило)
А и като се замислиш на 30 см, излиза точно :wink:
Първия ред(най-долу) 4-ри по дължина, на втория (на около 25-30 см от първия 3, двата края и средата) на третия също. И така до последния ред(най горната част на листа),там е както на първия 4-ри кюфтенца на 30 см едно от друго

Успех
dito - специалист
Като гледам снимката, това ако не е винервайс... Ако е, може да се наложи да го поизстържеш с телена четка или шпакла до мазилка на местата на топките (пуши по-малко като се намокри). Виж дали като прекараш ръка по стената ти остава зеленичко по пръстите, повече от варта. Може да греша - защото иначе трудно(невъзможно) биха хванали тапетите, но за всеки случай провери.
rdelight - помощник
Ето малко развитие по темата:
-част от конструкцията е вече завършена (по горния модул остава да се направят още няколко спънки) и е директно хваната за стената.
-гипсокартонната рамка ще се лепи около самата конструкция.

Изображение
Изображение

По последни промени всичко трябва да изглежда в правилен размер, общото взето, така:
Изображение

Лилаво - цветна рамка около модулите
Черно - самата стена


Ще стане ли тъмна стаята според вас, имайки впредвид, че отсрещтната стена и тавана са бели, а страничните 2 са отново лилаво-черни, но едната е прозорци, а другата портал.
pavkatay - майстор
така като гледам правиш нещата по обратния начин, но мисля, че ще стане (нищо, че не съм вникнал в каталозите на кнауф :) ) - инженерно предчувствие.... но все пак за подсигуряването с дюбели на лепения картон си държа на мнението. а за цвета-мисля, че някъде тук във форума някой беше написал, че телевизора трябва да е на стена с тъмен цвят за да се откроява. но за другите стени да са с тези цветове- не знам :?
rdelight - помощник
Ето още малко постъпков прогрес:
Изображение
Изображение

Тема "Лепене на гипсокартон върху стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: