Монтаж, топло и звукоизолации.
rdelight - помощник
Здравейте, за пръв път се ще лепя гипсокартон на стена и искам да ви попитам какви стъпки трябва да последвам. До колкото знам първо трябва да намажа стената с грунд за гипсово лепило и след това да слагам лепилото, а гибсокартона трябва ли да го мажа? Стената ми е тухлена и беше налепена с тапети, след като ги махнах остана зеленикава стена

Лепенето смятам да го направя по тази методика :

Какво лепило бихте ме посъветвали да използвам. Проблем ли е също ако стената не е напълно права и как се процедира, мисля да използвам 9.5мм гибсокартон, тъйкато е най-евтин.
Благодаря за вниманието!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Допълнителна информация:
Майстори за лепене и монтаж на гипсокартон
Изпълнители за сухо строителство от цялата страна
Сравенете оферти и цени
Последна промяна от rdelight на пон мар 22, 2010 12:17 am, променено общо 1 път.
freshenero - специалист
Първо,разликата в цената на по дебелия картон някакви стотинки и не си заслужава да пестиш от това.Даже е задължително да е от по-дебелия.Първо проверистената за неравности,като маркираш частите които са хлътнали и ще искат повече материал.За лепене лепило на кнауф Perlfix.успех
pavkatay - майстор
ей, този е факир на клипа. аз не вярвам в този начин на работа с гипсокартона. ама някои го практикуват. виждал съм напукан гипсокартон и с конструкция и на лепене, така, че най вероятно майсторлъка има решаващо значение. и си оправи заглавието, защото гиБсокартон не може да се лепи с гиПс- няма да държи :-D . това разбира се е шега, но съм чувал, че във франция има закон за защита на френския език и такива публикации са подсъдни(вестници и други медии) :| ще съдят админа, де... а за картона 9мм- той е за тавани-да не тежи. за стени са ползва по-дебелия- разликата в цената наистина е малка и не си заслужава побългаряването на системата 'кнауф'
Последна промяна от pavkatay на нед мар 21, 2010 10:52 pm, променено общо 1 път.
svetliopi44 - Чирак...
Аз бих постъпил по следния начин.
1.Разкрояваш си листовете ГК (12,5мм)
2. Отбелязвам си ги на стената
3. Там където на клипа слага момчето материал аз бих изчукал мазилката до тухла , след което ще си направя пилета от парчета ГК .
Така по лесно ще ги нивелираш и вкараш в равнина .
4. Долу към пода си направи клинчета защото гаранция няма да е равен .
5. Когато всичко ти е готово бъркаш лепило и слагаш по равно количество на пилетата ( ако е доста криво можеш и ивици картон да си пуснеш като майки .

6. След като стегне лепилото можеш да вкараш и по някой дюбел в точките на залепване.
pavkatay - майстор
svetliopi44 написа:
Аз бих постъпил по следния начин.
.................................

6. След като стегне лепилото можеш да вкараш и по някой дюбел в точките на залепване.
а това е цената на компромиса с конструкцията :wink:
MADMAXMARA - напреднал
svetliopi44 написа:
Аз бих постъпил по следния начин.
1.Разкрояваш си листовете ГК (12,5мм)
2. Отбелязвам си ги на стената
3. Там където на клипа слага момчето материал аз бих изчукал мазилката до тухла , след което ще си направя пилета от парчета ГК .
Така по лесно ще ги нивелираш и вкараш в равнина .
4. Долу към пода си направи клинчета защото гаранция няма да е равен .
5. Когато всичко ти е готово бъркаш лепило и слагаш по равно количество на пилетата ( ако е доста криво можеш и ивици картон да си пуснеш като майки .

6. След като стегне лепилото можеш да вкараш и по някой дюбел в точките на залепване.

Абсолютно си прав,точно така трябва да се работи по метода суха мазилка.
:respekt:
rdelight - помощник
Благодаря за моменталния отговор! Принципно исках да използвам 9.5 мм картон, защото идеята ми е по-скоро декоративна, искам да направя нещо като рамка в самата стена, която да е друг цвят.
Ето този ефект искам да постигна ( лилавото е гипсокартона, който искам да залепя на стената )
Изображение
Тези черните фигури на снимката също ще бъдат мебели направени от гипсокартон, но по-дебел разбира се. Идеята е с малко пари, наслада за окото ;)
The_FAN - специалист
Щом ще товариш стената с други орнаменти от картон, (при основата която виждам, че имаш) най-мъдрото решене за теб е да си направиш стената на конструкция !!! Това в предвид че ще ти е за сефте лепенето.
А за 9-ка картон направо забрави, че да не метеш после паднала стена с рафтове :)

Послушай ме и няма да сбъркаш. Евтиното винаги излиза скъпо. И без това няма да плащаш за труд - направи го поне да е здраво.
pavkatay - майстор
послушай вентилатора (the fan :) ). той определено е специалист в г.к.
rdelight - помощник
Ако смятах да хвана мебелите върху гибсокартона щях да напрвя точно така. Сметнах, обаче, за най добре да си направя конструкцията на самите мебели и да ги хвана директно за стената с дюбели и големи видии, след което да залепя стените около мебелите. Така няма да има никакво натоварване върху гибсокартона залепен на стената предполагам ще стане достатачно здраво.

Тема "Лепене на гипсокартон върху стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: