Монтаж, топло и звукоизолации.
rdelight - помощник
И малко photoshop:
Изображение
Този ефект търся, смятате ли, че цветовата комбинация си подхожда?
Последна промяна от rdelight на чет апр 01, 2010 11:43 pm, променено общо 1 път.
svetliopi44 - Чирак...
rdelight написа:

Този ефект търся, смятате ли, че цветовата комбинация си подхожда?

Важно е на теб да ти харесва ... :roll:
Мисля ,че ще се получи добре...
Успех.
pavkatay - майстор
svetliopi44 написа:
rdelight написа:

Този ефект търся, смятате ли, че цветовата комбинация си подхожда?

Важно е на теб да ти харесва ... :roll:
Мисля ,че ще се получи добре...
Успех.
+1 :2thumbs:
pavkatay - майстор
pavkatay написа:
simeonov_74 написа:
pavkatay написа:
а за картона 9мм- той е за тавани-да не тежи.

:shock: Е, като толкова си запознат с системата 'кнауф' я ни покажи каде го прочете това, че ме заинтригува:lol:
http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/D11_2_7_2008.pdf
не съм специалист, любител съм, но това го прочетох в лекциите от курса за сухо строителство в българо-германския учебен център в гр. плевен през 2002-2003 година :) . не съм работил професионално г.к. никога и не претендирам за нищо освен нещо, което не знам защо съм запомнил :?
mladkal написа:
nradnev написа:
абе ще ми дадете ли ориентировачна цена на гипсо-картона на квадрат,щото смятам аз да си го слагам
Цена не можем да ти дадем щото пазарим редовно и с отстъпки..да кажем 2,60 -3,00 за девятка картон, но този го ползвам само за таванчета. За стени от по-дебеличък 12,5мм..............
явно и колегата mladkal не си е доучил уроците за системата кнауф :lol:
zmeios написа:
.........................

П.С. Тавана с 9.5 мм картон -- да не вземеш да си продължиш със стенния такъв ;)
и този заблуден колега го открих няколко часа по-късно -случайно, ама ако взема да търся на симеонов ще му трябва време да прочете всичко- само да кажа, че не оспорвам техническата документация на 'кнауф', но познаването на теорията не ни прави добри практици :wink:
Pooh - майстор
Благодарение на подобни "практици" всички търговци все още държат на склад 9,5 мм гипсокартон, но няма 15; 18; 20 мм плоскости, да не говорим за по-специални поръчки, като Суха посипка за под или Комбинирани плоскости с минерална вата. :wink:


Съвет от аматьор - помисли, преди да спориш.
dechoоо - специалист
Не съм сигурен, но 15, 18, 20 мм си мисля че вече не се водят гипсокартон :?
pavkatay - майстор
Pooh написа:
Благодарение на подобни "практици" всички търговци все още държат на склад 9,5 мм гипсокартон, но няма 15; 18; 20 мм плоскости, да не говорим за по-специални поръчки, като Суха посипка за под или Комбинирани плоскости с минерална вата. :wink:


Съвет от аматьор - помисли, преди да спориш.

не споря. мисля, че се подразних от мнението на симеонов, но съм съгласен с всички факти- 1.аз съм инженер-каталога на 'кнауф' няма как да пренебрегна, 2.всички инженери са учили и ходили на лекции, които са интерпретация на 'сухия' материал- лекциите в БГУЦ също не мога да прескоча, 3. общоприетата практика в българия , която няма никакви сериозни( писани по вестниците) издънки също е важна,4. такива като теб, които се дразнят , че не могт да си свършат качествено работата, заради погрешно изградената стратегия на баланса между търсене и предлагане -и те са си прави- аз също съм и търговец и не мога да си позволя да поддържам нещо като асортимент само защото го има , но не се търси така, че пак ще кажа любимата реплика на агент Мълдър -'истината е някъде там........' :thumbs:
Pooh - майстор
pavkatay написа:
'истината е някъде там........' :thumbs:
... мдаа ... на върха на копието (да се опра на класиците пък аз :roll: )

Не исках да обвинявам или да се заяждам ... просто съм в настроение за споделяне на впечетления.
dechoоо написа:
Не съм сигурен, но 15, 18, 20 мм си мисля че вече не се водят гипсокартон :?
Няма как да е друго, след като се състои от гипсово ядро и е каширано с картон :wink:
dechoоо - специалист
Pooh написа:
dechoоо написа:
Не съм сигурен, но 15, 18, 20 мм си мисля че вече не се водят гипсокартон :?
Няма как да е друго, след като се състои от гипсово ядро и е каширано с картон :wink:
Еее...научих нещо ново :wink:
А и се бъркам с други плоскости :?
simeonov_74 - специалист
pavkatay написа:
не споря. мисля, че се подразних от мнението на симеонов, но съм съгласен с всички факти
Оооо, изобщо не съм и помислил да те дразня за, което се извинявам. Тук от членовете на този форум и хиляда поста да се пуснат, всичките ще са против 9.5мм за таван. :wink:

Тема "Лепене на гипсокартон върху стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: