Монтаж, топло и звукоизолации.
ivondera - специалист
Здравейте. Живея в панелен апартамент. Искам да направя предстенна обшивка на едната стена. Въпроса ми е понеже съм с ограничен бюджет ако дам размерите на стената може ли някой да ми каже колко ще струват материалите. Мисля да го направя по следния начин. Конструкция от профили след това вата след това има два варианта със найлон или без и на края гипсокартон. Картона ще е с дебелина 9.5мм. Стената е стандартна височина мисля, че е 2.70 дълга 4.60. Благодаря предварително.
jekasus - майстор
ivondera написа:
Картона ще е с дебелина 9.5мм.
12.5мм, разлика в цени за твоя стена ще малка.Около 1.50 лв. :-D
ulieliadi - специалист
6.50лв на квадрат без вата + 1.50лв за ватата :wink:
ivondera - специалист
Това крайна цена ли е? Имам в предвид в тези 6.50 лв. влизат ли профилите или само картона?
wentii - специалист
ulieliadi написа:
6.50лв на квадрат без вата + 1.50лв за ватата :wink:
Това да не е за труд,или са големи боклуци материалите? За В.Т. -около 10лв е материала със шпакловката.
ulieliadi - специалист
Картон на Норгипс - 2.57лв , сатен на Кнауф 9 и нещо , лента на Ригипс 1.40лв , вата на Изовер :wink: И това е без отстъпката :roll:
Цените на материалите не са това , което бяха :-D
ivondera - специалист
В тези 6.50 на квадрат за ГК влизат ли профили и другите материали или е само картона. Ако влизат и материалите и ще имам пари и за тавана. Тъй като не съм слагал картон до сега само чета във форума и мнението на повечето е, че не е кой знае каква философия. Гледах едно клипче където показваха как се прави конструкцията за стена. Не знам как се казват профилите, но в клипа показаха следното. Сложиха профили на пода на тавана и за стените. После през 60 см. пуснаха вертикални профили хванати в профила за тавана и в този за пода и на две места със директни окачвачи. После сложиха вата огънаха крачетата на д. окачвачи и след това сложиха картона. Така ли се прави или е друг начина? Ако реша да правя и тавана кое се прави първо стена или таван и как става засечката? Ако може обяснението да е на разбираем език :)
wentii - специалист
ulieliadi написа:
Картон на Норгипс - 2.57лв , сатен на Кнауф 9 и нещо , лента на Ригипс 1.40лв , вата на Изовер :wink: И това е без отстъпката :roll:
Цените на материалите не са това , което бяха :-D
Знам че паднаха доста цените,обаче като сметнеш и остатъците плюс цялостна шпакловка и вместо сатен нещо,което пълни по-добре фугите на мен ми идва 10лв м2.
ivondera - специалист
10 лв кв.м крайна цена ли?
wentii - специалист
ivondera написа:
10 лв кв.м крайна цена ли?
Вземи лист и химикал начертай си конструкцията с картона,сметни какво ще ти трябва и ще разбереш цената :)

Тема "Предстенна обшивка. Цена за материали?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: